Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

26 Mayıs 2015 Salı

Sadece Bir Gün - Gayle Forman

Kitap Adı: Sadece Bir Gün
Yazar: Gayle Forman
Orjinal Adı: Just One Day
Seri Bilgisi: Just One Day #1
Sayfa Sayısı: 416
Basım Yılı: 2014
Çeviren: Müge Kocaman Özçelik
Yayınevi: Pegasus Yayınları


Bazen bulunmak için kaybolmak gerekir

Allyson Healey'nin hayatı da tıpkı bavulu gibidir; hazır, planlı, düzenli. Lise mezuniyetinden sonra çıktığı üç haftalık Avrupa turunun son gününde Willem'le tanışır. Özgür ruhlu, gezgin bir aktör olan Willem, Allyson'dan çok farklı bir hayat sürmektedir ve ondan planlarını iptal edip kendisiyle birlikte Paris'e gelmesini teklif ettiğinde Allyson bu teklife karşı koyamaz. Böylece tehlike, romantizm ve özgürlükle geçecek bir gün başlar: Allyson'ın hayatını tamamen değiştirecek yirmi dört saat.

Aşk, kalp kırıklıkları, yolculuk, kendini bulma ve hayatın karşımıza çıkardığı tesadüfler üzerine kurulu Sadece Bir Gün, bazen hiç beklenmedik anda açılan bir kapının hayatımızı değiştirdiğini ve aradığımız kişilerin aslında çok yakınımızda olduğunu gösteriyor...


Bu kitap beni benden aldı arkadaş. Bu kadar güzel bir hikaye olduğunu tahmin etmemiştim. Her kelimesinde bir duygu gizli. Her anıyla sizinde boğazınıza bir yumru oturuyor. Kitap bittiğinde kendimi bir boşlukta hissettim. Öyle ki ben çıkıp aramalıydım. Sadece bir günün peşinden ben koşmalıydım.

Konumuz Sadece Bir Gün'de hayatımızın nasıl değişebileceğini çok güzel anlatmış. Hatta sadece bir an da o kişiyi görüp, sadece bir günde o kişinin diğer yarımız olduğunu anlayabiliriz.

Allyson, çıktığı avrupa turunda Willem ile tanışıyor. Willem, özgür ruhlu bir insan, gerçi başından geçenlerin de bunda büyük bir etkisi var ama bir arayış içerisinde ait olduğu yeri bulmaya çalışıyor. Tesadüfler onları bir trende tekrar bir araya getiriyor. Allyson'ın vedalaştıkları sırada Paris'e gitmeyi isteyipte gidememesinden yakınması ve Willem'in de eve dönmek istememesi üzerine sadece bir günlüğüne Paris'e gitmekte anlaşıyorlar. Bu bir günde Paris'te çok güzel saatler geçiriyorlar. Özgürlüğün tadını çıkartıyorlar. Aşktan ve gerçek sevgiden bahsediyorlar. Aralarında çok güçlü bir çekim oluşuyor. Willem, Allyson'dan Sadece Bir Gün daha onunla kalmasını istiyor. Ally'de kabul ediyor.

Esas olaylarımız da burada başlıyor zaten. Bu arada Willem, Sadece Bir Gün takılacakalrı için Allyson'a adını sormuyor ve ünlü bir aktris olan Louise Brooks'a benzediği için Lulu ismini takıyor. Bundan sonra kızımızı Lulu olarak bileceğiz.


Kadere inanır mısınız bilmem ama ben inanırım hatta tesadüflere de inanırım. Kaderin bu iki genç için inanılmaz planları olduğu ortaya çıkıyor. Bir Gün daha beraber geçecekken tam bir yıl arayış içinde geçiyor.

Lulu, her şeyden umudunu kesse de onu son bir kez daha görmek ve gerçeği öğrenmek için inanılmaz bir istek duyuyor. Tam bir yıl boyunca her ip ucunun peşinden koşturarak o büyük ana yine tesadüf eseri kavuşuyor.

Arama aşamasındaki tesadüfler sizi gerçekten duygulandıracak. Mutlaka okuyun bu kitabı seveceksiniz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...