Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

26 Nisan 2015 Pazar

Masum Koza - Özge Erkin
Kitap Adı: Masum Koza
Yazar: Özge Erkin
Sayfa Sayısı: 312
Basım Yılı: 2015
Yayınevi: Olimpos Yayınları


Aşkı hiç tatmamış bir adam ve aşkı silah olarak kullanan bir kadın...

İntikam kor bir ateşti; bilinmezliğe sürükleyen ve her daim biraz daha yakın. Hayal, intikam ateşiyle ve tunçtan bir demir gibi şekillendirmişti yüreğini. Umuda dair ne varsa küle dönüştürmüştü. Son avını seçtiğinde ruhundaki tüm hayalleri serbest bırakmıştı.

En büyük darbeyi aşkla vuracaktı. Ama unuttuğu bir gerçek çabuk hatırlattı her şeyi; kader koca bir labirentti. Sona ulaşmadan önce çıkmaz bir sürü sokağa sürüklerdi sizi...

Acaba bu koskoca labirentte kaybettiği masumiyetini ve yok olan insanlığını geri kazanabilecek miydi?
Deniz gözlü bir adamın ruhunda dindirebilecek miydi yorgun yüreğini?


Masum Koza konu itibariyle güzel bir kitap. Yazarımızın akıcı bir kalemi var ve yer yer güzel betimlemeler yapmış. Ama bunun yanı sıra çok acemice yazılmış bir kitap keşke basılmadan önce düzgün bir edit çalışması yapılsaymış. Olaylar daha ilk 20 sayfada gelişti diyebiliriz. Daha ilk sayfalarda gelişme bölümüne atlayıp sonun kokusunu alınca pek heyecanı kalmıyor okuduğumuz kitabın. Tabi kitabı beğenenler de var beğenmeyenler de lakin kimse gücenip alınmasın objektif yorumlar yapalım ki yazarlarımız da bu yönde kendilerini geliştirsinler.

Konuya gelirsek, bir yanda ruhu ve bedeni derin yaralar almış Hayal, bir yanda da doğduğu andan itibaren anne sevgisi tadamamış Poyraz.

Hayal'in başından gerçekten kötü bir olay geçmiş. Ne kadar kendini tedavi etmeye çalışsa da geçmiş peşini bırakmamakta kararlı. Poyraz derseniz, annesini doğum sırasında kaybetmiş. Tek sahip olduğu kişi annesine hala ilk günkü gibi aşık olan babası.

Yolları bir şekilde kesişen bu iki insan birbirlerine aşık olacaklarından habersizlerdi. Hayal'in amacı kendisine yapılanların intikamını başkalarından bedenini kullanarak almaktı ta ki Poyraz'a kadar. Ona aşık olacağını tahmin etmemişti ama Poyraz onun gözünde öyle çocuksu öyle masumdu ki kendisi onun yanında karanlık dipsiz bir kuyuydu. Başta kendi karanlığını ona bulaştırmak istememişti ama aşk engel tanımadı.

Sonlara doğru daha da acı verici olaylar yaşanacak ama tatlıya bağlanacak her şey.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...