Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

25 Nisan 2015 Cumartesi

Kıyıya Vuran Deniz Kabukları - Hannah Richell
Kitap Adı: Kıyıya Vuran Deniz Kabukları
Yazar: Hannah Richell
Orjinal Adı: Secrets of the Tides
Seri Bilgisi: Seri Değil
Sayfa Sayısı: 584
Basım Yılı: 2015
Çeviren: F. Bilge Atay
Yayınevi: Orkinos Yayınları

Kalbiniz affetse bile ruhunuz ihaneti unutup yeniden sevmeyi öğrenebilir mi?

Dorset sahilini dalgalarıyla döven fırtınalı bir deniz… Kayaların tepesinde gün ışığında beyaz duvarlarıyla adeta inci gibi parlayan bir çiftlik evi…Clifftops.

Burası Dora'nın bir zamanlar evim dediği yerdir. Şimdi ise Dora sevdiği adamla Londra'da yaşamaktadır ve içinde yeni bir hayat büyümektedir. Ancak on bir sene önce yaşadığı o korkunç olaydan bu yana kendini bir türlü toparlayamıyordur. Dahası kendini bir anne adayı olarak yeterli görmemektedir.

Daha fazla bu şekilde yaşayamayacağını anlayan Dora, geçmişiyle yüzleşmek için çocukluğunun geçtiği o eve döner. İstediği cevapları annesinden öğrenecektir. Fakat döndüğünde hiçbir şeyin eski masumluğunu korumadığını görecektir. Çünkü her ailede sırlar vardır ve bazıları sonsuza kadar saklanmalıdır…

Kıyıya Vuran Deniz Kabukları, ihanet ve yalanlarla parçalanan bir ailenin umuda tutunuşunu anlatan muhteşem bir roman.


Aile dramını ve büyük bir trajediyi anlatan çok güzel bir kitaptı. Uzun zamandır böyle bir kitap okumamıştım. Sıkılacağımı düşünsemde gerçekten içinde barındırdığı o büyük sırlar sayesinde heyecanını hiç yitirmeyen bir hikâye oldu benim için.

Kitabın büyük çoğunluğunu Dora karakterinin gözünden okuyoruz. Ara ara annesi Helen ve ablası Cassie'in gözünden bölümler de okuyoruz. Her karakterin kendi içinde bir çatışması var ve her karakterin de kendilerine ait sırları. Ailenin temeli bence bireysel değilde bütün olarak düşünmektir. Bir anne ve bir babanın kendilerinden önce çocuklarını düşünmeleri gerekir. Hikâyemizde bencilce davranan karakterlerimizin, sonucu tüm aileyi etkileyecek büyük bir trajediye yol açmasını okuyoruz.

Bu hataların sonucunda da bir ailenin dağılışına tanıklık ediyoruz. Açık kalmış yaraların tekrar kanamasıyla bütün sırların ortaya dökülmesi bir oluyor.

Hüzünlü ve güzel bir sonla bitti kitap ama gerçekten akılda kalıcı bir konusu vardı. Bu tür kitapları seviyorsanız mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...