Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

22 Şubat 2015 Pazar

Tersyüz - Amy Harmon
Kitap Adı: Tersyüz
Yazar: Amy Harmon
Orjinal Adı:  Making Faces
Seri Bilgisi: Seri Değil
Sayfa Sayısı: 376
Basım Yılı: 2014
Çeviren: Arzu Altınanıt
Yayınevi: Yabancı Yayınları


Ambrose Young okulun en çekici çocuğu ve kasabanın yıldız güreşçisiydi. Uzun boylu ve yapılı bir vücudu, omuzlarına değen saçları ve yakıcı gözleriyle aşk romanlarının kapaklarını süsleyebilecek kadar yakışıklıydı. Fern Taylor bunun farkındaydı ve Ambrose Young'a âşıktı. Belki de bu kadar yakışıklı olduğu için Fern asla onunla birlikte olabileceğini düşünmemişti. Ta ki her şey tersyüz olana ve Ambrose'un eski yakışıklılığından eser kalmayana kadar… Tersyüz, beş genç adamın küçük bir kasabadan kalkıp savaşa gidişinin ve içlerinden sadece birinin geri dönüşünün hikâyesi... Hayatı, benliği, güzelliği kaybetmenin hikayesi... Bir kızın, yıkılmış bir çocuğa ve yaralı bir savaşçının, sıradan bir kıza olan aşkının hikâyesi... Kalp kırıklığının üstesinden gelen bir arkadaşlığın ve bilinen kalıpların dışına çıkan bir kahramanın hikayesi... Tersyüz, hepimizin içinde biraz iyiliğin biraz da kötülüğün olduğunu keşfettiğimiz modern çağın Güzel ve Çirkin'i...Kitap tek kelimeyle M-Ü-K-E-M-M-E-L!

Acayip etkisinde kaldım kitabın hatta rüyalarıma bile girdi. Yazarımız öyle güzel karakterler ortaya koymuş ki hepsini ayrı ayrı seviyorsunuz. Çok güzel masum, saf bir aşk. Ve gerçek sevginin önünde hiçbir engelin duramayacağının kanıtı. Gerçek sevginin en derin yaraları bile nasıl iyileştirdiğini gözler önüne seriyor.

Hayatla barışık olmayı, kendi engellerinizle dalga geçebilmeyi ve hatta ölümü bile kabullenmenin nasıl kolay olduğunu anlatıyor bu kitap. Kitap favorilerim arasına girdi. Keşke daha uzun olsaydı o tatlı aşkı daha uzun süre okusaydım keşke. İlk defa bir kitabın sonunu merak etmeden okudum. Hikaye öyle güzeldi ki sonu hiç gelmesin istedim.

Fern, on yaşından beri Ambrose'a aşıktır. Ambrose, çok yakışıklı dalyan gibi bir delikanlıdır aynı zamanda da okulun güreş takımındadır. Fern, sıradan bir güzelliği olan sıradan bir kızdır için için Ambrose'un ona bakmayacağını bilir ve bunu kabullenmiştir. Fakat arkadaşı Rita'nın Ambrose'a aşk mektubu yazmak istemesiyle işler ilginçleşmeye başlar. Fern yazmayı çok sevdiği ve kalemi kuvvetli olduğu için Rita adına Ambrose ile mektuplaşmaya başlar. Herşey çok güzeldir. Ambrose hakkında daha fazla bilgi edinmek ister ta ki gerçek ortaya çıkana kadar.

Hem çok utanır hemde hislerinin arkasında sağlam bir şekilde durur Fern. Bu sırada 11 Eylül olayları patlak verir. İkiz kulelere uçakaların çarpışını ardından kulelerin yıkılışını izlerler hep beraber. Ambrose kafasına koymuştur askere gidecektir. Belki üzerindeki baskı yüzünden bir kaçıştır onun için bu ama kararlıdır. Öyle ki en yakın arkadaşlarını da ikna eder. Irak'a doğru yola çıkarlar.

Bu yolculuk hayatlarını kökten değiştirecektir.
Ambrose geri döndüğünde artık eskisi gibi değildir. Bıraktıkları da eskisi gibi değildir. Yüzüne aldığı yaralar kadar ruhuna da yaralar almıştır. Her şeyin bittiğini düşündüğü yerde hayat Fern ile yeniden başlar onun için.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...