Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

2 Aralık 2014 Salı

Sana Kapıldım - Laurelin Paige
Kitap Adı: Sana Kapıldım
Yazar: Laurelin Paige
Orjinal Adı: Fixed on You
Seri Bilgisi: Fixed #1
Sayfa Sayısı: 350
Basım Yılı: 2014
Çeviren: Melek Golden
Yayınevi: Elf Yayınları


İnsanları gizlice takip etmek ve hakkında yasaklama emirlerinin çıkarılması Alayna Withers'ın geçmişinin bir parçasıydı. İşletme üzerine yüksek lisansını eline alan Alayna, kendi geleceğini çizmişti. Çalıştığı gece kulübünde yükselmeyi hedefleyecek ve saplantılı aşk sorununu tetikleyecek her türlü erkekten uzak duracaktı. Müthiş plan. Ama Alayna gece kulübünün yeni sahibi Hudson Pierce'i hesaba katmamıştı. Geçmişteki dürtülerini kontrol altında tutmak isteyen Alayna, akıllı, zengin ve yakışıklı tiplerden hep uzak durmaya çalışmıştı. Ama Hudson onu bir kere gözüne kestirmişti. Alayna'yı yatağında istiyordu ve bunu açıkça belli etmişti. Reddedemeyeceği bir iş teklifinde bulununca Alayna için Hudson'ı görmezden gelmek imkansız hale gelmişti. Gittikçe onun dünyasına çekiliyor, çekimine kapılıyordu. Hudson'ın karanlık sırrını öğrendiğinde ise kapılabileceği en kötü adama aşık olduğunu öğrenmesi için çok geç olacaktı. Belki de kusurlu geçmişleri birbirlerini iyileştirmeleri ve sonunda hayatlarında eksik olan aşkı bulmaları için onlara bir fırsat tanıyacaktı.


İlk başlarda çelişkide kalsamda sonraları sizi içine alan bir konusu var kitabın. Bunun yanın ufak boşluklar vardı kitapta bu da konuya adapte olmanızı biraz etkiliyor.

 

Yazar iki sorunlu karakter yaratmış ve bu ikisini bir araya getirmiş. Alayna, saplantılı bir kişiliğe sahip. Geçmişte bu saplantısı yüzünden hakkında yasaklama emri çıkmış. Hudson ise sevemeyen ve bu nedenle de insanların duygularıyla oynayan bir tip. 

Başlarda Hudson'ı bildiğimiz "Ceo & Alfa Erkek" modellerinden biri sandım hatta belki daha ileri gidip aşırı dominant olacağını düşündüm ama yazar kararında bir karakter yazmış öyle uç noktalarda bir kişilik değil. Bununla beraber sırlar ve sırlar var. 

Hudson konusunda herşeyin üstü örtülü. Bazı konuları tahminler yürüterek ortaya çıkarmak zorunda kalıyorsunuz belki bunda Alayna'nın paranoyak tavırlarıda etkilemiş olabilir beni.

Konumuza gelirsek; Hudson, istemediği bir evliliğe sürüklenmektedir. Bunun için bir plan yapar. Planının baş rol oyuncusu ise Alayna'dır.  Alayna bir gece kulübünde çalışmaktatır ama aynı zamanda da işletme üzerine yüksek lisans yapmaktadır. Amacı bulunduğu yerde terfi almaktır. Hudson kulübü alıp, Alayna'ya sahte sevgili rolünü teklif edince olaylarımız gelişmeye başlar.

Hudson'ın kasıntımı kasınttı bir annesi var. Esas olay da zaten ona inandırmak bu ilişkiyi. Ha birde Hudson'ın çok eski bir arkadaşı var Celia, zaten ilk anda gözüm tutmamıştı manyaklığını ikinci kitapta göreceksiniz zaten.

Kısacası kitap güzel ama öyle fazla bir şey beklememek lazım bu kitaptan. İşler ikinci kitapta biraz daha ciddiye biniyor ve ikinci kitap ilkine göre daha güzel.

İkilimize tekrar dönecek olursak bakalım sahte ilişki gerçeğe dönecek mi? Merak ediyorsanız kitabı okumanız lazım ;)

İkinci kitap "Sana Tutuldum"un yorumuza kısa sürede sizlerle olacak.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...