Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

29 Kasım 2014 Cumartesi

Saeculum - Ursula Poznanski
Kitap Adı: Saeculum
Yazar: Ursula Poznanski
Orjinal Adı: Saeculum
Seri Bilgisi: Seri Değil
Sayfa Sayısı: 520
Basım Yılı: 2014
Çeviren: Firuzan Gürbüz
Yayınevi: Pegasus Yayınları

Saeculum diyorlar kendilerine.
Seni de oyunlarına kabul ediyorlar
ve sen,
geçmişe zararsız bir yolculuk yaptığını sanıyorsun.
Sonra geçmiş seni ele geçiriyor
ve bir daha bırakmıyor.
Eski bir lanet mi uyanıyor...

Yoksa sen,
lanetin ta kendisi misin?

Waaooow bu kadın insanı nasıl gereceğini gerçekten iyi biliyor adamım. Kitaba başladığınızda inanın sayfa sayısının hiç önemi kalmıyor nasıl bitiğini anlamıyorsunuz. Kadının öyle kuvvetli bir kalemi varki kendinizi bir anda kitabın içindeki katakterlerden biri gibi buluyorsunuz. Yazarın "Erebos" kitabını okuysanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Kitabımız bir dönemin ruhunu yaşatmak için bir araya gelen gençlerin başlarından geçenleri anlatıyor. Dönem ruhu dediğimiz kesin duymuş filmlerde de görmüşsünüzdür. O döneme ait kıyafetler giyerek o dönemdeki rollere bürünüyorlar.

Asıl maceraları lanetli olarak tabir edilen hakkında ürkütücü hikayeler anlatılan ve şehirden oldukça uzakta olan bir kalenin kalıntılarının olduğu yerde bu oyunu canlandırmaya gittiklerinde başlıyor. Anlatılan lanetli hikayedeki olayların bir bir başlarına gelmesi ve arkadaşlarının teker teker ortadan kayboluşuyla gerilmeye, tedirgin olmaya ve korkmaya başlıyorlar.

Dediğim gibi okurken kendinizi ordaki karakterlerden biri gibi hissediyordunuz. Yazar kitabın sonunda okuyucuyu dumur etmeyi başarıyor. Hiç ummadığınız bir yerden ummadığınız bir konuya bağlayarak ağzınızın bir karış açılmasına neden oluyor.

Gerilim türü kitapları seviyorsanız hiç tereddütsüz okuyabileceğiniz bir kitap kesinlikle tavsiye ederim.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...