Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

29 Ekim 2014 Çarşamba

Duvarların Dili Olsa - Alice Clayton
Kitap Adı: Duvarların Dili Olsa
Yazar: Alice Clayton
Orjinal Adı: Wallbanger
Seri Bilgisi: Cocktail #1
Sayfa Sayısı: 408
Basım Yılı: 2014
Çeviren: İpek Zeynep Esen
Yayınevi: DEXPlus


Bazen duvarlar o kadar incedir ki tutku aradan sızıverir.
"Ah, tanrım."
Tak.
"Ah, aaahhh."
Tak tak.
Neler oluy...
"Oh, aahh, çok iyi!"

Caroline, San Francisco'daki yeni dairesinde ilk uykusundan işteböyle uyandı. Çapkın komşusunun adeta küçük bir haremi vardı. Her gece başka bir kadınla, Caroline'ın yatak başındaki tabloyu kafasına düşürecek kadar hızla duvarları gümbürdetiyordu. Hatta Caroline'ın kedisi Clive bile bu seslere kayıtsız kalamamış, düz duvara tırmanmaya başlamıştı. Artık uyku haramdı. Kapı deliğinde nöbet tutmasına rağmen bu gizemli adamın neye benzediğini bir türlü göremiyor, meraktan ve sinirden çıldırıyordu. En sonunda, bir gece, bu tantanaya daha fazla dayanamayıp hışımla adamın kapısını çaldı. İlk görüşte aşk, hiç bu kadar eğlenceli, komik ve tutkulu yazılmamıştı…

Çok çok çok eğlenceli bir kitaptı. Tek kelimeyle B-A-Y-I-L-D-I-M! Kahkahalar atarak okuduğum nadir kitaplardan biri oldu Duvarların Dili Olsa. Bazı blogger arkadaşların yorumlarını gördüğümden beri okumak istediğim bir kitaptı. DEX'ten çıkacağını öğrenince orjinalden okumayıp çıkmasını bekledim ve çıkar çıkmaz da hemen aldım. İyi ki de almışım. Kensinlikle tavsiye ediyorum pişman olmayacaksınız.


Arka kapak yazısından da anlayacağınız gibi Caroline'ın yan komşusu gerçekten yaramaz biri :D Her gece başka bir kadın ama öyle böyle kadın değil bunlar ya hepsinin ayrı bir özelliği var -ay garipliği mi desem-. Neyse oraları okuyunca göreceksiniz büyüsü kaçmasın. Bu kadınların garipliklerine karşı Caroline'ın tavrı ise her birine bir lakap takmak oluyor. Duvarlar kağıt gibi olduğu için yan dairede ne oluyorsa bizim kız hepsini en ince ayrıntısına kadar duyuyor. Hah duymakla kalsa iyi bir de o darbelere maruz kalıyor :D Tak! Tak! Tak!

En son bir gün dayanamayıp tak takçının kapıya dayanıyor -kitapta lakabı tak takçı değil benimde aklıma şimdi geldi bak bu da olabilirmiş :p-. Caroline'ın taktığı lakap "Duvardelen". Hakkını vermek lazım cuk oturmuş. He bu arada duvardelenin adı Simon.

Kapıya dayanıp ağzına geleni sayıyor sonrada vınlıyor. Simon'ın da ona lakap taktığını sonradan öğreniyoruz. Kader ağlarını örüyor ve tahmin etmedikleri bir ortamda tekrar karşılaşıyorlar. Olaylar bundan sonra gelişmeye başlıyor. Önce arkadaşlıkla başlayan birliktelikleri daha ileri aşamaya geçiş yapıyor. İkisinin de bir ilişki için büyük çekinceleri var. Bu çekinceleri onlara engel olumuyor ama.

Kitapta en sevdiğim karakter Caroline'ın kedisi Clive oldu. Allah'ım o ne maymun bir kedidir. Yaptığı şeyleri okuyunca siz de hak vereceksiniz. Hala okumadıysanız bir an önce edinin bu kitabı ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...