Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

23 Ekim 2014 Perşembe

Aşkların Son Durağı - Toni Blake
Kitap Adı: Aşkların Son Durağı
Yazar: Toni Blake
Orjinal Adı: Sugar Creek
Seri Bilgisi: Destiny #2
Sayfa Sayısı: 379
Basım Yılı: 2013
Çeviren: Eda Tevrizci
Yayınevi: Nemesis Kitap

Yol seni götürmeden,son durağın neresi olduğunu bilemezsin..
Peşinden sürükleneceğiniz büyüleyici bir öykü..Robyn Carr

Ohio,Destiny'ye hoş geldiniz.
İki büyük ailenin son 50 yıldır düşman olduğu kasabaya…

Rachel Farris büyükannesine yardım etmek için yıllar sonra Destiny'ye döner. Yıllardır düşman oldukları aileden bir tek Mike Romo kalmıştır kasabada. Birbirleriyle karşılaşmaları uzun sürmez. Didişmekten başka bir şey bilmeyen iki düşman ailenin çocukları olarak birbirlerine iyi davranma şansları bile yoktur. Arkadaş olmaları imkânsızdır; birbirlerine âşık olma ihtimalleri ise sohbet konusu bile edilemez.

Oysa Destiny sihirli atmosferiyle fırsat kollamaktadır; onları bir araya getirmek ve hem birbirleriyle hem de geçmişleriyle barıştımak için.


Kitabı okuyalı bayağı bir süre oldu ama nedense elim yorum yazmaya gitmedi. Serinin 3. kitabı İyi Dilekler Yolu'da çıkınca dedim kendine gel ve şu yorumu yaz hemen :D

Bu seriyi seviyorum öyle uç noktalarda hikayeler değil gayet normal, gerçekçi hikayeler. Günümüzde geçmesinin de belki etkisi vardır belki ama Toni Blake'in kalemini seviyorum.

Konumuza geçelim hemen Rachel büyükannesine yardım etmek için uzun zaman önce terk ettiği Destiny'e geri döner. Döner dönmez de düşman ailenin kasabada kalan tek üyesiyle hiçte tatlı olmayan bir durumla karşılaşır. Mike ve Rachel arasında sürekli bir sürtüşme var kitap boyunca. Aslında bu sürtüşme düşman aileler olmalarından kaynaklanmıyor -yani çoğunlukla o yüzden kaynaklanmıyor- çünkü aralarında inanılmaz bir çekim var. Birbirlerini daha ilk gördükleri andan itibaren ne uzak durabiliyorlar ne de bir arada.

Daha sonra yakınlaşmalar başlıyor ama öyle şap diye değil. Sürtüşmelerden sonra araları yavaş yavaş düzelmeye başlıyor. Tabi işin içine cinsellikte girince ayrılamaz hale geliyorlar.

Kitap güzel, konu işleyiş biçimi güzel. Bu arada büyükannenin ağızından iki ailenin neden düşman olduğunu anlatan bir hikaye dinliyoruz. O kısımlarda biraz sıkıldığımı itiraf etmeliyim. Çünkü hikaye olarak değilde bire bir büyükannenin gözünden okuyoruz olayları.

Sonda ortaya çıkan bazı detaylar ileriki kitapları acayip merak etmeme neden oldu onuda belirteyim. Mike'ın kardeşleriyle ilgili detaylar varki oo aman Allah'ım :D Aklınızda soru işareti varsa onları hemen bir kenara bırakın ve bu kitabı okuyun pişman olmayacaksınız. Özellikle ilk kitabı okuyup beğendiyseniz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...