Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

27 Ağustos 2014 Çarşamba

Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı ~ I, Frankenstein (2014)

IMDb: 5,2
Yapımı: 2014 - ABD
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik
Süre: 93 Dak.
Yönetmen: Stuart Beattie
Oyuncular: Yvonne Strahovski, Aaron Eckhart, Miranda Otto, Bill Nighy, Jai Courtney
Senaryo: Kevin Grevioux
Yapımcı: Kevin Grevioux, Patrick Tatopoulos

 

Filmin Özeti


Tarihin en ayrıksı karakterlerinden biri olan Frankenstein'ın üzerine çekilen onlarca filmden sonra yepyeni bir hikayeye odaklanan I Frankenstein, Dr. Victor Frankenstein'ın kendi elleriyle yarattığı Adam'ın hikayesini ele alıyor. Adam yaratıldığı günden bu yana, yaklaşık 200 yıldır amaçsız bir şekilde hayatını devam ettirirlen kendini Gargoyle ve İblisler arasındaki savaşın tam içinde bulur. Her iki taraf da Adam'ın ölümsüzlük sırrını elde etmeye çalışmaktadır. Adam ise insanoğlunun sonunu getirmekte olan bu savaşı durdurabilecek şeye sahip olan tek varlıktır.
Orijinali Mary Shelley tarafından Frankenstein or the Modern Prometheus ismiyle 1818 yılında yayınlanan hikaye, 1910 yılında ilk kez sinemaya uyarlandığından bu yana çeşitli örnekleriyle beyaz perdede canlandı. Bu son uyarlamanın yönetmen koltuğunda Karayip Korsanları: Kara İnci'nin Laneti ve Avustralya filmlerinin senaryolarını yazan Stuart Beattie bulunuyor. -Beyazperde


IMDb puanı sizi yanıltmasın gerçekten güzel bir film ben çok film izlediğim için kolay kolay film beğenmem ama bu filmi beğendim.

Bildiğimiz Frankenstein burada insanlığın kurtarıcısı rolünde. İblisler dünyayı ele geçirmeye çalışıyorlar ve Frankenstein'dan istedikleri bir şey var "Nasıl yaratıldığı". Bu filmde farklı yaratıklarda karşımıza çıkıyor daha önce bu şekilde tasvir edildiklerini görmediğimiz Gargoyle'lar. Gargoyle'ların amacıda insanoğlunu iblislerden korumak.

Efektler harikaydı özellikle Gargoyle'ların yaratık hallerinden insan şekline geçişlerini çok güzel yapmışlar bayıldım. En çok hoşuma giden sahnede "I'm not your son" kısmıydı..

İzleyecek fantastik bir film arıyorsanız mutlaka izleyin derim şahsen ben iki kere izledim :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...