Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

10 Temmuz 2014 Perşembe

Kötü Çocuklar: Soluk Soluğa - M. Leighton
Kitap Adı: Kötü Çocuklar: Soluk Soluğa
 Yazar: M. Leighton
Orjinal Adı: Down to You
Seri Bilgisi: The Bad Boys #1
Sayfa Sayısı: 300
Basım Yılı: 2014
Çeviren: Banu Belgi
Yayınevi: Optimum Kitap

Bir kız, iki erkek ve bir aşk üçgeninin ateşli hikayesi Olivia Townsend özel biri değildir. Okul ücretini çıkarmak için çalışan, babasının işlerini yürütmesine yardım eden sıradan bir kızdır. Babasını terk edecek ikinci kadın olmamaya kararlıdır, kendi hayatını askıya alması gerekse bile… Olivia için, yapması gereken şeyler bellidir. Fakat, Cash ve Nash Davenport ile tanıştıktan sonra her şey karmaşık hale gelir. Onlar kardeştir. Hem de ikiz. Cash, onun bir erkekte istediği her şeye sahiptir. Tehlikeli ve ne olursa olsun onu yatağa atmayı isteyen seksi, kötü bir erkektir. Olivia'yı baştan çıkarır ve tek bir öpücükle, kötü olduğunu unutturur. Nash, onun bir erkekte ihtiyaç duyduğu her şeydir. Başarılı, sorumluluk sahibi ve son derece tutkulu bir erkektir. Ama o, Liz'in zengin ve güzel kuzeni Marissa ile birliktedir. Yine de bu, Olivia'nın ona baktığında erimesini durdurmaz. Tek bir dokunuşla, neden asla birlikte olamayacaklarını unutturur. Olivia, onların bir şey sakladığını öğrenince, siyah beyaz olan her şey grileşir. Olabildiğince hızlı bir şekilde kaçmasını gerektiren bir şey… Ama kaçmak için çok geçtir. Olivia artık olayların içindedir. Ve aşıktır. İkisine de. İki kardeş de Olivia'nin kalbini titretir. İki kardeş de Olivia'yı heyecanlandırır. Olivia ikisini de ister. Ve onlar da Olivia'yı. Peki, Olivia nasıl bir seçim yapacak?

Optimum Kitap'tan incelemem için gelen "Kötü Çocuklar" serisini acayip merak ediyordum. Konusu itibariyle pek tarzım olmasada -aşk üçgeni- yine de merakıma engel olamadım işte ne yapayım.

Neyse kitabım geldi ve hemen büyük bir şevkle okumaya başladım. Yazar öyle akıllıca bir kurgu yaratmış ki kitabın sonlarında sizi ters köşeye yatırıyor. Gerçi ben kitabın ilk yarısında olayı çözdüm ama başlarda ön görülebilir değildi sonuç onu belirteyim.


Güzel bir kitap gayet rahatlıkla aklınızda soru işareti olmadan alıp okuyabilirsiniz. Öyle ki kitap biter bitmez ikincisini aramaya başladım fakat kitapçıda bulamadım tabi en kısa zamanda alıp okumayı düşünüyorum.

Olivia, babasının koyun çiftliğinden üniversite okumak için şehre gidiyor. Bir kaç arkadaşının yanında konakladıktan sonra, arkadaşları evleneceği için kasıntı kuzeniyle aynı evi paylaşmak durumunda kalıyor. Herşey arkadaşının bekarlığa veda partisinde başlıyor. Onlar striptizci beklerken odaya kulübün sahibi Cash giriyor. Tabi kızımızın bundan haberi yok. Olaylar kızışmaya başlarken gerçek striptizcinin odaya girmesiyle kızımızın aldığı hali siz düşünün. Cash kısa ve öz bir açıklama yaptıktan sonra kızımızı yerin dibine geçmek ister bir halde bırakıp odayı terk ediyor. Ah bu arada ikisi de birbirlerinden acayip etkileniyorlar ama Olivia'nın bir sıkıntısı var kötü çocuklardan her zaman etkilenmesine karşın yaşadığı hayal kırıklığı nedeniyle o tiplerden uzak durmaya çalışıyor. Gelin görün ki Cash hiçte uzak durması kolay bir tip değil -benim favorim de o belirteyim hemen :p-.

Ertesi gün evin mutfağında kuzenini kulüpteki adamın kucağında görünce ne yapacağını şaşırıp saldırıya geçiyor ama bilmediği bir şey var Cash'in bir ikizi var ve mutfaklarındaki kişide o Nash.

Nash, Cash'in tam tersi düzgün, zeki, çalışkan ve taze avukat adayı kendisi tam Olivia'nın kötü çocuk zıddı istediği tipte lokum gibi bir çocuk. Kötü olan ise onu kuzeninin kapmış olması.

Olivia Nash/Cash arasında Cash/Nash arasında sürekli gidip geliyor. Buralarda ona kızmadım değil tamam bende kararsızım abicim ama bu kadar da olunmazki. Bir ona sulanıyor bir buna.

Bu iki kardeşin sakladıkları çok büyük bir sır var. Olivia bu sırrı öğrendiğinde bütün hayatı değişiyor diyebiliriz.

Sırrın ne olduğunu merak ettiyseniz sizi kitabı okumaya davet ediyorum.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...