Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

6 Mayıs 2014 Salı

Vampir Akademisi ~ Vampire Academy (2014)IMDb: 6,0
Yapımı: 2014 - ABD
Tür: Aksiyon, Fantastik, Gizem, Komedi, Korku
Süre: 104 Dak.
Yönetmen: Rodrig Andrisan
Oyuncular: Zoey Deutch, Danila Kozlovsky, Joely Richardson, Sarah Hyland, Lucy Fry
Senaryo: Daniel Waters
Yapımcı: Don Murphy, Susan Montford


Filmin Özeti


''Adım Rose Hathaway. On yedi yaşındayım, vampirleri korumak ve öldürmek için eğitildim, kesinlikle yanlış adama aşığım ve en yakın arkadaşım tuhaf büyü güçleri yüzünden kafayı sıyırmak üzere. Hey, kimse lise kolaydır demedi zaten.

''Tüm dünyanın merakla beklediği Vampir Akademisi'ne hoş geldiniz. Rose Hathaway yarı insan yarı vampirdir. St. Vladimir Akademisi'nde kendisi gibi olanlarla birlikte koruyucu olmak için eğitilmektedir. Onun dünyasında vampirler iyi ve kötü olarak iyiye ayrılır: İnsanlarla barışçıl bir şekilde yaşayan, sadece bağışçılardan kan alan ve dört elementten -su, toprak, ateş, hava- birini kontrol edebilme yeteneğine sahip Moroi'ler. Ve özellikle Moroi’lerin kanıyla beslenen acımasız Strigoi'ler. Rose ve diğer koruyucular Moroi'leri korumak ve Strigoi'leri öldürmekle görevlidirler. Rose'un en yakın arkadaşı Lissa ise kraliyet ailesinden bir Moroi'dir ve duyulmamış bir elementi kullanma yeteneğine sahiptir. Yeni dönemde Rose’un eğitimi için okulun en iyi ve en güçlü öğretmenlerinden biri olan Dimitri’nin atanmasıyla Rose’un hayatı değişmeye başlar. Lissa’nın peşindeki karanlık güçler yaklaşırken, Rose ve Dimitri kötülere karşı beraber savaşacak ve imkansız bir aşk yaşamaya başlayacaktır.


En başta filmin afişlerinin iğrençliğinden olmayacağının sinyallerini almıştık ama bu kadar vasatını da beklemiyordum açıkçası. Resmen amatör bir film olmuş.

Yani bunun yanında nice güzel amatör filmler bile vardır belki. Günümüzdeki bu teknoloji vs. varken güzelim kitabın içine nasıl edilir görmüş olduk. Vampir Akademisi serisini çok severim ben, okuyan arkadaşlar da konuyu bililirler. Filmde çok kesmeler var bunun yanı sıra sahne değişiklikleri de yapmışlar.

Film ergenden çok çocuk dizisi gibi olmuş. Sürekli Disney Channel'da çocuk dizisi izliyormuşum gibi hissettim kendimi. Hadi onuda geçtim abicim o Strigoi'ler ne öyle ya korkutucu yapacaklarına komik yapmışlar.

Bir ara olayın ciddiyeti olması gereken yerde Strigoi'nin Michael Jackson dansı yapmasını bekledim.  O derece yani.

Evet şimdi dansa başlayacak dgdgagkahd.

Oyuncuların hiç biri olmamış. Hani ben genellikle bizim dizilerdeki figüranları beğenmem rol yaptıkları belli olur falan, hah burada da öyle rol yaptıkları bariz belli oluyor. Eee böyle olunca da ne filmin ne konunun ciddiyeti kalıyor. Biraz daha uzun olsaydı kitaptan da soyuyacaktım yeminle.

Gelelim kitapta gönüllerimizi fetheden Dimitri'mize. Danila tamam yakışıklı, hoş adamsın vesselam ama çıkk abicim olmamışsın sen daha.


Bu kadar tutuk oynayan bir insan görmedim hayatımda. O ne ya odun gibiydi resmen. Ne bir esneklik ne bir zerafet bildiğin odun. İnsan biraz atik olur. Tamam adam beceremiyor belki, montajda hızlandıraydınız ya o bölümleri o da yok.

Demem o ki filmdeki Dimka, kitaptakinin tırnağı bile olamaz. Ben onu gene hayalimde canlandırdığım şekliyle düşüneceğim.

Kısacası arkadaşlar film benim için büyük hayal kırıklığı oldu.

Ha bu arada serinin sıkı takipçileri bilirler bir aralar Dimka için Ben Barnes'ın adı geçiyordu. Acık yapılı biri olaydı bence Danila'dan daha iyi olurdu. ;)


Vazgeçtim yapılı olmasına bile gerek yok bu haliyle de ideal Dimitri :D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...