Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

27 Nisan 2014 Pazar

Yeni Diziler Var!

Salem (2014– )


IMDb: 7,3
Yapım: ABD
Tür: Dram, Fantastik, Gerilim
Oyuncular:  Shane West,  Janet Montgomery,  Seth Gabel,  Tamzin Merchant,  Ashley Madekwe
Konu: 17. yüzyıl Amerikası'nda geçen dizi, İngiliz kolonilerin yaşadığı Massachusetts eyaletine bağlı Salem kasabasında kurulmuş Salem Cadı Mahkemeleri'nde yaşanmış gerçek olaylardan uyarlanmıştır.
İlk bölümünü izledim oldukça gerilimliydi. Biraz True Blood tarzı yok diyemem özellikle erotik sahneleri True Blood'u oldukça andırıyor. Bunun yanı sıra cadı deyince aklımıza hep ergen dizileri gelir sakın ha bu diziyi de öyle sanmayın. Ciddi yetişkin içerikler içeren bir dizi ve buradaki cadılar gerçekten pek te şirin değiller.

Dizide en çok hoşuma giden bir diğer nokta tanıdık yüzlerin olmasıydı. Nikita'dan hatırlayacağınız Shane West ve Fringe'ten de Seth Gabel'i görmek güzeldi. Çekincesi olanlara tavsiye edebilirim pişman olmazsınız.

 
 

Resurrection (2014– )

 

IMDb: 7,9
Yapım: ABD
Tür: Dram, Fantastik
Oyuncular: Frances Fisher, Omar Epps, Landon Gimenez, Mark Hildreth, Matt Craven
Konu: Jason Mott‘un ”The Returned” adlı fantastik romanından televizyona uyarlanan dizi; Arcadia isimli bir kasabada, daha önce ölmüş insanların birdenbire hayata dönmelerini konu ediyor. Nasıl öldüler ise o şekilde yeniden canlanan insanalr, kasabaya ve sevdiklerine yıllar sonra tekrar dönüyorlar. Kasabada yaşayan ve eski bir polis memuru olan Martin, bundan 30 sene önce ölmüş 8 yaşındaki Martin ile tanışınca, durumu araştırmaya ve çözmeye karar veriyor.
Dizinin 6. bölümü yayınlandı oldukça da ilgi görmüşe benziyor. Ben sadece ilk bölümü izleyebildim ve hoşuma gitti ilk bölüm için. Kitaptan uyarlama olması kitabını da merak etmeme neden oldu diyebilirim.Believe (2014– )
IMDb: 7,7
Yapım: ABD
Tür: Dram, Bilimkurgu, Aksiyon
Oyuncular: Johnny Sequoyah, Jake McLaughlin, Delroy Lindo
Konu: Çeşitli doğaüstü güçlere sahip olan Bo, 2 yaşından beri kendisinde olan değişikliğin farkında ancak bu özel yeteneklerini kontrol edememektedir. Gerçek İnananlar isimli küçük bir grup tarafından büyütülen Bo'nun hayatı, onun yetenekleri kullanmak isteyenler tarafından tehlikeye girince grup, çareyi Bo'ya bir koruma ayarlamakta bulur.
Koruması Tate ve 10 yaşındaki Bo, peşlerindekilerden kaçmak için şehir şehir dolaşmaya başlarlar.
Henüz izleyemedim ama ilk fırsatta izlemeyi düşünüyorum. O yüzden şimdilik bir yorum yapamayacağım.

 

Star-Crossed (2014– )


IMDb: 7,7
Yapım: ABD
Tür: Dram, Bilimkurgu
Oyuncular: Aimee Teegarden, Matt Lanter, Titus Makin Jr.
Konu: Emery henüz 6 yaşında bir kız iken, kasabalarına bir uzay aracı düşer ve içinden barışçıl olduklarını iddia eden Atrian isimli bir grup çıkar. Kasaba halkı gruba inanmaz ve kontrolü sağlamak için onlarla bir savaş içine girer. 6 yaşında bir Atrian olan Roman, bu kargaşa içinde Emery’nin evlerine sığınır ve aralarında bir arkadaşlık gelişir. Ancak Roman sonunda yakalanır ve Atrian halkının tutulduğu bir kampa götürülür. Aradan 10 yıl geçer ve insan/uzaylı entegrasyon projesi amacıyla Roman’ın, Emery’nin okuduğu liseye kayıt edilmesine karar verilir. Bu sayede Roman ile Emery’nin yolu yıllar sonra tekrar kesişecek ve aralarında bir aşk filizlenecektir.
İlk bölümün birazını izledim tam bir ergen dizisi lakin konu itibariyle uzaylıları anlatması bana Jennifer L. Armentrout'un Lux serisini anımsattı nedense. İlk izlenimimde gıcığıma giden bir nokta vardı oda Emery'i canlandırdan Aimee Teegarden'in, Nina Dobrev'in mimiklerini yapması. Resmen taklit ediyor gibi geldi bana aman neyse izlerseniz bana da söyleyin harbi benziyor mu :D


The 100 (2014– )


IMDb: 7,1
Yapım: ABD
Tür: Dram, Fantastik, Bilimkurgu
Oyuncular: Paige Turco, Thomas McDonell, Devon Bostick
Konu: Bir nükleer savaş dünyayı yok ettikten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir.

Dizi başlamdan çok uzun zaman önce fragmanını izlemiştim ve başlamasını bekliyordum. Şimdi utanarak söylüyorum hala izlemeye başlayamadım :F İlgi çekici bir konusu olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.


TURN (2014– )
IMDb: 8,3
Yapım: ABD
Tür: Dram, Tarihi, Casusluk
Oyuncular: Jamie Bell, Heather Lind, Meegan Warner
Konu: Alexander Rose'un Washington Spies isimli romanından uyarlanan dizi 1778'in yazında NewYork'lu çifttçi Abe Woodhull'un ve birkaç çocukluk arkadaşı ile birlikte Amerika'nın özgürlük savaşında kurduğu The Culper Ring isimli grubun casuslar birliği haline gelmesini anlatıyor.

Henüz başlamadığım bir diğer dizi aslına bakarsanız pek ilgimi çekmediğini söyleyebilirim ama fikir sahibi olmak için ilk bölümünü izlemeyi düşünüyorum.


Penny Dreadful (2014– )


IMDb: -
Yapım: ABD
Tür: Dram, Korku, Polisiye
Oyuncular: Eva Green, Josh Hartnett, Timothy Dalton
Konu: Viktoryan Dönemi Londrası’nda geçecek dizi; Dr. Frankenstein, Dorian Gray, Dracula gibi birbirinden ikonik karakterleri işliyor.


Dizi 11 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak. Merakla beklemedeyim. Bu seene ne çok dizi başladı değilmi acıyın bize yahu hangi birini izleyeceğiz -.-

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...