Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

20 Nisan 2014 Pazar

Kış Güneşi - Jennifer L. ArmentroutKitap Adı: Kış Güneşi
Yazar: Jennifer L. Armentrout
Orjinal Adı: Frigid
Seri Bilgisi: Frigid #1
Sayfa Sayısı: 316
Basım Yılı: 2014  
Çeviren: Serkan Göktaş  
Yayınevi: DEXPlus

Yirmi bir yaşındaki Sydney, Kyler'a ezelden beri aşık. Ne yazık ki Kyler onu atlıkrancadan ittiği ve Sydney'in de karşılığında Kyler'a çamur yedirdiği günden beri sıkı dostlar.

Kyler tam bir çapkın, bir kızın yanında iki geceden fazla duramıyor. Syd kendini gittikçe daha kötü hissdiyor. Ancak okuldaki son yılda duygularını itiraf ederek ilişkileirini berbat etmek istemiyor. Kyler'ın gözünde ise Syd hep ulaşılmaz bir noktada, adeta mükemmelliğin simgesi. Syd'in ona hayatta bakmayacağını düşünüyor.

Bir gün Kyler'ın dağ evine kayak tatiline gidiyorlar ve bütün saklı duygular gün ışığına çıkıyor. Ama küçük bir sorun var. Evde yalnız değiller.

Sevgili DEX'e bu güzel armağanı için bir kez daha teşekkür ederim. Keyifle oku demişlerdi bende keyifli bir şekilde yalayıp yuttum kitabı. 

Jennifer bu abicim yani okunmaz mı, bu kadın beni çıldırtıyor ya nerden buluyor bu öküz karakterleri :D Neyse asıl nokta bu kadının gülmeden okuduğum bir kitabı yok. Zaten kalemi çok kuvvetli olduğu için kitabın nasıl bittiğini anlamıyorsunuz bile. Keşke daha uzun olsaydı :/


New Adult türünde kitaplar okuduysanız konu işleyişine az çok hakimsinizdir. Jennifer okuduysanız nasıl bir hikayeyle karşılaşacağınıza tahmin ediyorsunuzdur. Beni yanıltmadı yine harika bir kitap.

Gerçi diğer kitaplarındaki bayan karakterler gibi kişiliğinü güçlü bulmadım Sydney'in. Kendine güvensizliği çok fazlaydı sanki bunun yanı sıra da biraz hazır cevaplık vardı tam tezat oluşturan durumlar neyse kitabın içeriğini bozuyor mu tabiki hayır.

Gelelim konuya Kyler ve Syd çocukluktan beri arkadaşlar ama öyle lafta kalan bir arkadaşlık değil sürekli iç içeler. Birbirlerine karşı arkadaşlıktan öte duygular besliyorlar fakat ikisinin de arkadaşlıklarını zedeleyeceğini düşündükleri için bir girişimde bununmaya cesaretleri yok. (Büyük aptallık)

Kyler'ın sürekli kızlarla düşüp kalkması içten içe Sydney'i yaralıyor fakat belli etmemeye çalışıyor. Abi saçımı başımı yolasım geldi. Alacaksın eline baltayı töbe töbe :D

Kyler'ı bir güzel pataklayasım geldi. Hem kızın herşeyine karışacaksın hemde gözünün önünde önüne gelenle yiyişeceksin. Tam zopalık.

Hayır Sydney'de de nasıl bir mide var abicim ben olsam direk girişirdim. Neyse Kyler sonunda öküzlüğünü kabul etti. Yani neredeyse ilk diyebilirim. Hiç öküzlüğünü kabul eden bir karakterle karşılaşmışmıydınız. Genelde burunlarından kıl aldırmazlar da hiç. Ama Kyler hiç öyle burnu hava tiplerden değildi yani.

Evet tatilde her zaman yaptıkları gibi yine Kyler'ın dağ evine gidiyorlar. Tahmin edemedikleri şey ise büyük bir fırtınanın yaklaştığı ve orada yalnız kalacakları.

Sydney'in sarhoş olduğu kısımlara gerçekten acayip güldüm ya haha böyle komik sarhoşları severim. Zaten olaylarda bundan sonra ısınmaya başladı. Yakınlaşmalar, istekler bazı küçük itiraflar ahanda tam herşey yolunda gidiyor derken Kyler'ın öküzlüğü yüzünden yine her şey boka sardı.

Yazar acımış Kyler'a fazla süründürmemiş. Olayı eski alışlanlıklarda tatlıya bağladı.


Kısacası güzel kitaptı kuzucuklar bence kaçırmayın hemen okuyun. Hem DEX hemde Jennifer sever olarak şiddetle tavsiye ediyorum ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...