Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

15 Şubat 2014 Cumartesi

Sen Daha İyisine Layıksın - Jess McCann


Kitap Adı: Sen Daha İyisine Layıksın!
Yazar: Jess McCann
Orjinal Adı: Was It Something I Said?: The Answer to All Your Dating Dilemmas
Seri Bilgisi: Seri Değil
Sayfa Sayısı: 240
Basım Yılı: 2014
Çeviren: Ceren Şanlıdağ
Yayınevi: Kahve Yayınları


Sen Daha İyisine Layıksın!

İlişkinin adını bir türlü koyamıyor musun? İşler rayından mı çıktı? O gün tam olarak ne demek istedi? Aramalı mı, mesaj mı atmalı? Hediye mi almalı, mektup mu yazmalı? Kırdığın potu düzeltmenin hiç mi yolu yok? Krizleri nasıl yönetmeli? Hepimizin zaman zaman bir ilişki koçuna ihtiyacı olur. En mahrem sırlarımızı paylaşacak bir dosta, deneyimlerinden faydalanacağımız bir uzmana… Sen Daha İyisine Layıksın ilişkinle ilgili tüm sorularına yanıt bulabileceğin bir başucu kitabı, modern çağ sohbeti, eğlenceli ve akıcı bir dille kaleme alınmış bir ilişki kurtarma kiti. İçinden asla çıkamayacağını düşündüğün zor durumlardan seni kurtaracak, ilişkinde anlam veremediğin tüm kör noktaları aydınlatacak, güçlü ve eğlenceli bir rehber. Hayatın boyunca sık sık sayfalarını karıştıracağın bu kitap, karşılaştığın her çıkmaz sokakta yanında olacak. Çünkü sen daha iyisine layıksın!

 Öncelikle Kahve Yayınları'na teşekkürlerimi sunmak istiyorum ve yorumum bu kadar geç kaldığı içinde aflarına sığınıyorum. Uzun bir hastalık dönemi ve yeni iş hayatıyla birlikte yorum yazmaya fısatım olamadı malesef.

Kitaba ilk başta tereddütlü yaklaştım bu tarz kitapları pek sevmem fakat bu kitap gerçekten öğretici ve aynı zamanda eğlenceli geldi bana okurken hiç sıkılmadım.

İlişki koçluğu yapan Jess MacCann, kendisine sorulan sorulardan yola çıkarak ilişkilerde nasıl davranılması gerektiği konusunda yol göstermiş. Bilimsel nitelikte bir uslupla anlatılsaymış çok sıkıcı bir kitap olabilirmiş. 

Burada gerçekten yaşanmış olaylardan yola çıkarak aynı duruma düşersek nasıl davranmamız gerektiğini öğreniyoruz. Eğitici ve öğretici bir kitap olduğunun altını çizelim.

Kadın erkek ilişkilerinde genelde çoğumuz çevremizden gördüğümüz ya da duyduğumuz şekilde davranmaya çalışırız. Bazen de kendi kafamızın dikine gideriz. Çoğu zaman yaptığımız hareketler ve söylediğimiz sözler bir ilişkinin bozulmasına, karşı tarafın yanlış anlamasına neden olabilir. Bize her zaman doğru gelen klişeleşmiş tavırlar aslında doğru olmayabilir.

Kendimizden ödün vermememiz ya da çok fazla ödün vermemiz ilişkinin bitmesine neden olabilir. Kendi adımada doğru olduğunu düşündüğüm bazı tavırların aslında yanlış olduğunu bu kitap sayesinde öğrenmiş bulunmaktayım.

İlişkilerde sıkıntı yaşıyorsanız. İlk buluşmalarda nasıl davranmanız gerektiğini bilmiyorsanız. Eski sevgilinizle bir yerde karşılaştığınızda ne yapacağınız konusunda kararsızsanız işte bu kitam tüm sorulanızın cevabı olacaktır.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...