Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

15 Şubat 2014 Cumartesi

2014'ün Yeni Dizileri!

Önceki yazılarımda  o kadar çok yeni dizi var ki hangisini izleyeceğime şaşırdım demiştim değil mi? 2014'ün Ocak ayı ile birlikte 27348723648 tane daha dizi başlamış bulunmakta ve ben bir çoğuna şimdiden sardırdım bile. Özellikle bir kaç tanesinde gerçekten iyi iş çıkarmışlar.Intelligence (TV Series 2014– )

IMDb: 7.1
Oyuncular: Josh Holloway, Meghan Ory, John Billingsley
Yapımı: 2014 - ABD
Tür: Dram, Polisiye, Bilimkurgu, Aksiyon


Bu drama-gerilim dizisinde Josh Holloway (Lost) beyninde süper-bilgisayar mikroçipi bulunan yüksek teknoloji istihbarat ajanını canlandırıyor. Beynindeki bu implantla Gabriel (Holloway) dünya çapındaki bilgi ağına doğrudan bağlanan ve internete, kablosuz bağlantıya, telefona ve uydu sistemine erişimi olan ilk ve tek insandır. Amerika Birleşik Devletleri’ni düşmanlarından korumak için her bilgi merkezine, her anahtar bilgiye ulaşabilir. Gabriel’i desteklemek için oluşturulan elit siber güvenlik ajansının başında ise birimin görevlerini denetleyen Müdür Lillian Strand (Marg Helgenberger) vardır. Gabriel’i dış tehditlerden korumak ve umarsız davranışları ile protokole olan saygısızlığının önüne geçilmesini sağlamak için Gizli Servis ajanı Riley Neal (Meghan Ory) görevlendirilir. Bu ekibin diğer üyeleri arasında yetenekli federal araştırmacılar Chris Jameson (Michael Rady) ve Gonzalo “Gonzo” Rodriguez (James Martinez) de vardır. Çip tasarımını gerçekleştiren ise Dr. Shenendoah Cassidy’dir (John Billingsley). Ancak Cassidy’nin oğlu Nelson (PJ Byrne) Gabriel’in babasını için önemini kıskanmaktadır. Atan bir kalbe sahip ilk super bilgisayar olan Gabriel ülkede yaratılan gelmiş geçmiş en değerli teknoloji parçası ve Amerika’nın gizli silahıdır.
Şimdiye kadar 6 bölümü yayınlandı. Yeni diziler listemin başında yer alıyor şu anda. Gerçekten iyi bir yapım olmuş. Başrolde Josh Holloway'in oynamasıda ayrı bir etken tabiki. İzlerseniz pişman olmayacağınız dizilerden biri.Helix (TV Series 2014– )


IMDb: 7.3
Oyuncular: Billy Campbell, Hiroyuki Sanada
Yapımı: 2014 - ABD
Tür: Dram, Bilimkurgu


Battlestar Galactica'nın yaratıcısı Ronald D. Moore'un televizyona dönüş projesi. Karanlık ve gerilimli bir bilimkurgu olacak Helix; Kuzey Kutbunda bir araştırma tesisinde ortaya çıkan salgını egellemeye çalışan bir grup bilim insanının, kendilerini dünyadaki canlıların katledilmesine engel olmaya çalışırken bulmalarını anlatıyor. Tabii bu sadece başlangıç..
Bir diğer dizi Helix, bilim kurguları seviyorsanız tam size göre. Beğendiğim bir diğer dizi fakat baştan söyliyeyim müzikleri iğrenç :D Konu güzel gidiyor büyük bir gizemin olması ise ayrı bir heyecan katıyor diziye. Oyuncu seçimlerini tam olarak beğenmesemde izlettiriyor kendisini.


True Detective (TV Series 2014– )


IMDb: 9.4
Oyuncular: Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan
Yapımı: 2014 - ABD
Tür: Dram, Polisiye, Mahkeme


Louisiana Cinayet Masası'nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır.
HBO'nun yeni cevherlerinden biri True Detective. Konu itibariyle ağır ilerlesede bence harika bir yapım olmuş. Heleki böyle baba oyuncular varken izlememek olmaz bu diziyi. Ne kadar güzel olduğunu IMDb puanından da anlayabilirsiniz. Yayınlanan daha 4 bölümü olmasına karşın beğeni rekoru kıracak gibi duruyor.


Bitten (TV Series 2014– )


IMDb: 6.8
Oyuncular: Laura Vandervoort, Greyston Holt, Greg Bryk
Yapımı: 2014 - Kanada
Tür: Dram, Erotik, Fantastik, Gerilim


No Equal Entertainment, Hoodwink Entertainment ve Entertainment One tarafından yapımcılığı üstlenilen Kanada'nın yeni kurtadam dizisi Bitten başlıyor. Başrolünde ise gene Kanada–Toronto doğumlu artist Laura Vandervoort yer alacak. Vandervoort dizide dişi kurt karakterini canlandıran Elena'yla karşımıza çıkacak. Dizi Women of the OtherWorld'ün yazarı Kelley Armstrong'un kitabından uyarlanacak.

Dizinin kısaca konusu ise şöyle; Evlatlık bir çocuk olan Elena, her şeyden sonra sonunda yeni aşkı Clayton'la mutluluğu bulduğunu düşünür. Ama ufacık bir ısırıkla bütün hayatı sonsuza kadar değişir ve ömrünün sonuna kadar kurtadam sürüsüyle yaşamak zorunda kalır. Yıllar sonra Elena sonunda Toronto'da sığınacak bir yer bulur ve fotoğrafçı olarak çalışmaya başlar, aynı zamanda yeni birisiyle de aşk yaşamaya başlar. Fakat Stonehaven'ın ormanlık alanındaki yıllardır kurtadamlar için kutsal bir alan olan kırsal konakta ilginç olaylar başlayınca Elena'nın hayatı yeniden karışmaya başlar. Sürü, yırtıcı bir hayvan tarafından tehdit edildiği için Elena sürüye yardım etmek için Stonehaven'a geri gelir. İki dünya ve iki aşk arasında kalan Elena yaşadığı zor anlar karşısında güçlü bir alpha gibi, ailesini korumak için kendisini hiçbir şeyin durduramayacağını anlar.
-sinetif
Pek beğenmesemde izlemeye devam ediyorum (manyak mıyım neyim). Özellikle kurtadamların normal bir kurda dönüşmesi artık canımı sıkmaya başladı. Abicim kurtadam bunlar yahu şöyle Underworld filmindeki Lycan'lar gibi yapsanıza şunları izlerken zevk alalım yahu. Puandan da anlayacağınız üzere benim gibi pek beğenmemişler sanırım diziyi.

The After (TV Series 2014– )
IMDb: 7.8
Oyuncular: Arielle Kebbel, Jamie Kennedy,  Adrian Pasdar,  Aldis Hodge,  Jason Lewis
Yapımı: 2014 - ABD
Tür: Bilim Kurgu, Dram


X-FILES'ın yapımcıların yeni bir gizem dizisi daha. Baş rollerde Aldis Hodge, Andrew Howard, Arielle Kebbel'ın oynadığı ve Chris Carter'ın kaleminden çıkan 2014'ün yeni dizisinde bir anda açıklanamayan olayların içinde kendilerini bulan sekiz kişinin hikayesi anlatılıyor. Kendi hallerinde olan sekiz kişi, gizemli güçler tarafından bir araya getirilir. Onların elinde ise değişen ve vahşileşen dünyanın ortasında birbirlerine güvenmekten başka kurtuluş yolları yoktur.
Dizinin henüz ilk bölümü yayınlandı. İlk bölüm itibariyle ilginç bir şeye benzettim ama ilerleyen bölümlerde nasıl olur bilmem. Başlangıç olarak o kaos ortamı falan bana iptal edilen Flashforward dizisini anımsattı. Ondan farklı olarak bunda farklı yapılar mevcut.


The Musketeers (TV Series 2014– )


IMDb: 8.0
Oyuncular:  Alexandra Dowling, Luke Pasqualino, Santiago Cabrera
Yapımı: 2014 - İngiltere
Tür: Dram


Adrian Hodges‘ın yaratıcısı olduğu bu yeni dizi, Alexandre Dumas’nın Üç Silahşörler romanının yeni bir uyarlaması 17. yüzyıl Paris’inde, silahşör olan bir grup özel askerin başından geçenleri izleyeceğiz.

D’Artagnan (Luke Pasqualino), Athos (Tom Burke), Aramis (Santiago Cabrera) ve Porthos (Howard Charles) adalet için savaşan silahşörler. Kendileri, Kral XIII. Louis’nin özel korumaları olmaktan öte bir ekip. Adalet, onur, mertlik, aşk ve heyecan için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar.60′ar dakikalık 10 bölümden oluşacak...

Henüz izlemedim ama izleyici yorumları olumlu yince puanından da anlaşılacağı üzere beğenilmiş dizi. Yani konu 3 Silahşörler olurda izlenmemi o yapım tabiki izlenir.


Killer Women (TV Series 2014– )
IMDb: 5.9
Oyuncular: Tricia Helfer, Marc Blucas, Michael Trucco
Yapımı: 2014 - ABD
Tür: Dram, Western


Sürekli şiddet olayları yaşanan Teksas sınırında devriye gezen hiçbir kanun adamı Teksas Korucuları kadar hikayelere konu olmamıştır. Ama bu seçkin ekipte tek kadın korucu olmak gayet güçlü Molly Parker’ı (Tricia Helfer) durdurmaya yetmez. Molly kendisini gerçeği bulmaya ve adaletin uygulanmasına adamıştır. Etrafı Polis Komiseri Guillermo Salazar (Vic Trevino) da dahil olmak üzere başarısız olmasını isteyen kanun adamı meslektaşlarıyla çevriliyken, Bölük Komutanı Luis Zea (Alex Fernandez) liderliğindeki diğer korucular onu destekler. Molly’nin yanında ağabeyi Billy (Michael Trucco) ve eşi Becca (Marta Milans) da vardır. Kolpa kocası Jake’ten (Jeffrey Nordling) boşanmanın eşiğinde olan Molly ile seksi Uyuşturucuyla Mücadele Ajanı Dan Winston (Marc Blucas) arasında bir ilişki başlar.

Bu diziyide henüz izlemedim ama arkadaşımın demesine göre onu pek sarmamış. Yinede bir bölüm izleyip bakacağım beğenirsem devam ederim, beğenmezsem listemden çıkar ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...