Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

17 Kasım 2013 Pazar

Yanlış Yatak - Katee Robert
Kitap Adı: Yanlış Yatak
Yazar: Katee Robert
Orjinal Adı: Wrong Bed, Right Guy
Seri Bilgisi: Come Undone #1
Sayfa Sayısı: 203
Basım Yılı: 2013
Çeviren: Gamze Tokgöz
Yayınevi: Nemesis Kitap

Bazen yaptığın yanlıştan dönmek istemezsin.
Elle...
Yanlış erkek mıknatısı Elle...
O güne kadar hep yanlış yataklarda uyanmıştı.

Yine bir sabah gözlerini açtığında Evet, dedi. Bir Elle klasiği. Kötü çocuk ve yanlış yatak.

Fakat bu sefer, kapıldığı kötü çocukta farklı olan bir şey vardı. Yine de Elle bu farklılığın ne olduğunu keşfedemiyordu tam olarak. Bir kez daha kötü bir tercih yaptığını düşünüp yoluna devam etse her şey daha kolay olacaktı kesinlikle! Ancak bu sefer yapamıyordu.

Yanlış Yatak, beyaz dizi tadında çerezlik bir kitap. Öyle ahım şahım bir konusu yok açıkçası. Bildiğimiz klasik aşk hikayelerinden. Çok basit bir dili var bu nedenle okurken sıkmıyor insanı. Öyle ki nasıl bittiğini anlamıyorsunuz.

Ben konunun biraz daha farklı olduğunu düşünmüştüm ama tahmin ettiğim şekilde gelişmedi olaylar. Kötü müydü? Hayır ama klasik hikayelerin dışına çıkamamış bu yüzden. Okunmayacak bir kitap değil, dediğim gibi çerezlik kitap arıyorsanız işte o bu kitap.

Elle, geçmişte kötü bir deneyim yaşamış. Bu nedenle erkeklere karşı güvensiz özelliklede serseriye benzer tiplere karşı. Yaşağıdı bu kötü deneyimle ailesi -özellikle annesi- hayatına sürekli müdahale ediyorlar.

Annesinin ona koca adayları bulup aralarını yapmaya çalışması cabası. Elle, artık bu durumdan sıkılır ve kendisi bir şeyler yapmaya karar verir. Yanında çalıştığı galeri sahibi Nathan'ı baştan çıkaracaktır. Yaptığı bütün imalara karşın Nathan'dan bir tepki alamaz ve bir gece yatağına girmeye karar verir. Nathan tam annesinin onaylayacağı aile babası olacak bir tiptedir. Görünüşte!

Seksi iç çamaşırlarını giyer ve galerinin yolunu tutar. Her şey tıkırında gidiyordur. Odaya girer ama hesaba katmadığı bir şey vardır. O da Nathan'ın kardeşi Gabe.

Elle, kendini birden Gabe'in kucağında bulur. Gabe'in Nathan olmadığı anladığında ise anında arazi olur. Ah olaylar burada bitmiyor tabiki. Gabe'in aklına düştü bir kere bu kadın, peşini bırakır mı? Hayır.

Gabe'in, Elle'i tavlamaya çalışması, Elle'in ise bu dövmeli kötü çocuğa karşı bir şeyler hissetmesine rağmen ondan uzak durmaya çalışmasını okuyoruz kitap boyunca. Özellikle Elle, annesinin etkisinde çok kalıyor ve onun onaylamayacağı bir erkekle birlikte olmak istemiyor. İşte buralarda kalbinin sesini dinlemeye karar veriyor.

Gabe'e gelirsek, kötü bir çocukluk geçirmiş ama yaşadıklarından dolayı kendisine acınmasını asla hoş karşılamıyor. Bir sürü gece klübü var ama onun evi gibi hissettiği yer dövme dükkanı. Gabe bir dövme sanatçısı aynı zamanda. Elle'in düşündüğü ya da yanlış kanıya vardığı gibi kötü biri değil. Geçmişte hataları olmuş ama şu an durgunluk zamanında.

Ben bu kardeşlerin ikiz falan olduğunu düşünmüştüm ama öyle değilmiş =D Merak ediyorsanız çekinmeden okuyabilirsiniz zaten çok ince bir kitap.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...