Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

20 Kasım 2013 Çarşamba

Almost Human (TV Series 2013– )IMDb: 8,7
Yapım: ABD - 2013
Türü: Aksiyon / Suç / Dram
Oyıncular: Karl Urban, Michael Ealy, Michael Irby, Lili Taylor, Mackenzie Crook, Joe Smith, Minka Kelly
Yapımcılar: J.H. Wyman, J.J. Abrams


Konusu: Yıl olmuş 2048… John Kennex, polis departmanına yapılan bir saldırı nedeniyle 17 ay komada kalmış, kız arkadaşı tarafından terk edilmiş ve bu sırada kaybettiği ayağı yerine mekanik bir ayak takılmış bir polis. Sonunda görevine döner ve kurallar gereği bir robotla partner olur, ki robotlardan da hiç hoşlanmayan biri. İlk robot ortağı ona geçmişle ilgili suçlayıcı şeyler söyleyince ondan kurtulur ve bunun üzerine, artık üretilmeyen bir modele tabi Dorian ile partner olmasına karar verilir. Dorian zaman zaman duygusal tepkiler de verebilen bir androidtir.

Dizi; ikilinin ortaklıkları, yaşamları ve üstlendikleri görevler üzerine kurulu bir yapım olacak. Arkasındaki isimler, Fringe'in de arkasındaki ikili olan J.H. Wyman ve J.J. Abrams.
luna - birdizihaber
 Yazının bundan sonraki kısmı "spoiler" içerebilir.

Merakla beklediğim dizilerden  biriydi. Beklentimi boşa çıkarmadığını düşünüyorum. İlk iki bölüm gerçekten çok güzeldi. Bilim-kurgu tarzı yapımları her zaman sevmişimdir. Bu dizide çok güzel örneklerinden biri oldu.

İlk bölümde John'un ro bot polisi arabadan atma sahnesine bittim. Ayrıca yanına tahsis edilen eski model android robot ise gerçekten insana en yakın üretilen robottu. Oyuncuda bu role iyi oturmuş. John hakkında yaptığı yorumlarda ayrıca iyiydi.

Ben beğendim diziyi zaten daha başlamadan favorilerime almıştım. I Robot filmini, Robocop dizisini izleyenler robot polislere aşina olacaklardır. Ayrıca Fringe gibi olağanüstü güzellikte bir dizinin yapımcıları tarafından yapılan bir dizi izlenmez mi arkadaş...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...