Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

12 Ekim 2013 Cumartesi

The Tomorrow People - Season 1, Episode 1IMDb: 7.3
Yapım: 2013 / Amerika
Türü: Dram / Bilimkurgu
Oyuncular: Mark Pellegrino, Robbie Amell, Luke Mitchell, Peyton List, Aaron Yoo, Madeleine Mantock, Sarah Clarke
Yapımcı: Phil Klemmer, Julie Plec

Dizi Konusu


Aynı isimli İngiliz dizisinden uyarlama bir dizi. Genel konseptte telepati, telekinezi ve ışınlanma gibi çeşitli doğa üstü güçlere sahip bir grup genç üzerine kurulu olacak. 

Stephen Jameson, günümüz dünyası ile gelecek arasında köprü görevi gören bir gençtir. 1 yıl öncesine kadar ne olduğundan haberi yokken sesler duymaya ve rüyaları karışmaya başlar. Sonunda dayanamaz ve kafasındaki sesleri dinleyerek diğerlerini (John, Cara ve Russell), yani "Yarının İnsanları'nı" bulur. Ama yalnız değillerdir. Ultra adındaki grup da bu tarz özel insanların peşindedir ama onların zararlı türler olduklarını düşünmektedirler.

Stephen'ın önünde 2 yol vardır: Ultra'ya yardım edip Yarının İnsanları'nın izole edilmesine yardım ederek çevresindekileri güvence altında tutmak ya da Yarının İnsanları'nın yanında yer alıp belirsiz, farklı bir hayata devam etmek. Ama onun asıl istediği geleceğe değil geçmişe doğru gidip babasının gizemli kayboluşunu çözmektir.

Dizinin başrolü Robbie Amell, Arrow'un başrolü Stephen Amell'in kuzeni. Dizinin yapımcılarından biri de The Vampire Diaries'in yaratıcısı Julie Plec. luna - birdizihaber.com

Dizi şimdilik hoşuma gitti bunda baş rol oyuncularından Mark Pellegrino'nun büyük etkisi olabilir. Önce Lost (Jacop) sonra Supernatural (Lucifer) şimdide bu dizi adam oynadığı her rolün hakkını veriyor gerçekten. Ayrı bir zevkle izliyorum adamı.

Dizinin tarzına gelirsek biraz Hayden Christensen'ın baş rolünde oynadığı 2008 yapımı Jumper (Atlayıcı), biraz da Chris Evans'ın baş rollerinde oynadığı 2009 yapımı Push (Darbe) filmlerinin karışımı bir yapıya sahip. Bu filmleri beğendiyseniz ya da bu tür yapımlardan hoşalanıyorsanız bu diziyide beğeneceğinizi düşünüyorum.

Yazının bundan sonraki kısmı ciddi "Spoiler" içerir.

Efektler falan gerçekten iyiydi. Güzel bir giriş yaptı dizi. Biraz boşlukları olsada rahatsız edici düzeyde değil. İshal hapı sahnesi iyiydi. 

Dr. Jedikiah Price'ın Stephen'ın amcası çıkması (başta şüphelenmiştim ama doğruymuş) güzel düşünülmüş.

Stephen'ın izole edilmiş bir yerde güçlerini kullanması güzeldi. Çok güçlü biri olduğu ortada ama gıcık olduğum nokta şu abi bu kadar şapşal, ezik, sümsük tavırları olan insanların böyle büyük güçlere sahip olmasına gıcık oluyorum ya. Böyle güçleri olacaksa birisinin biraz karizmatik duruşlu, kendinden emin birisi olması lazım ne bileyim. Şapşallık dersinde hani tatlı bir şapşallıktır. Gerçekten güldürür seni. Bu tipler öyle değil ve itici oluyorlar harbiden.

Neyse diziyi sırf bu yüzden izlememezlik yapmayacağım tabiki.

Babası banada ölmemiş gibi geliyor. Gerçi videoyu izledik ama ne bileyim kendi kardeşini yer bulucu gibi falan kullanıyor olabilir mi acaba Jedikiah ?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...