Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

7 Ekim 2013 Pazartesi

Sleepy Hollow - (Tv Series 2013-) ~ Season 1, Episode 1,2,3

IMDb: 7,8
Ülke: ABD
Tür: Macera, Fantastik, Bilimkurgu, Gerilim
Oyuncular: Tom Mison, Nicole Beharie, Katia Winter, Orlando Jones, Lyndie Greenwood
Yapımcı: Roberto Orci, Alex Kurtzman
Süre: 42 dakika
Konu: The Legend of Sleepy Hollow (Başsız Süvari) efsanesinin modern bir uyarlaması olarak tanımlanan dizide, IchabodCrane ve kasabanın şerifinin iyilikle kötülüğün ortasında kalan kasabadaki gizemleri çözmeye çalışmalarınınhikayesi anlatılıyor.

Güzel bir diziye benziyordu ama bu kadar beğeneceğimi tahmin etmemiştim. Gerçekten harika bir yapım olmuş.Biraz Supernatural tarzı bir yapım ama bu tür konulu yapımlardan hoşlanıyorsanız beğeneceğinize eminim.

Yazının bundan sonraki kısmı ciddi "Spoiler" içerir.Öncelikle giriş bölümü güzeldi. Başsız Süvari efsanesini pek bilmiyorum ben ama yakın zamanda okuduğum "Gölgeler" kitabı da bu efsane üzerine kurgulanmış olduğundan bir kaç bir şey öğrenmiştim. Bu dizide yine aynıefsane üzerin e kurulmuş ve Sleepy Hollow kasabasında geçiyor. 

Efsanedeki Ichabod Crane karakteri ve Başsız Süvari, öldükleri zamandan tam 250 yıl sonra kasabada aynı anda diriliyorlar. Başsız Süvari, kıyamet alametleri Mahşerin Dört Atlısı'ndan biri olan Ölüm. Kayıp kafasını bulursa diğer atlılarıda diriltebilecek. Ayrıca onların arkasından dünyayı bir iblis ordusu istila edecek.

Ichabod Crane ve Teğmen Mills, kasabadaki garip olayları çözerek atlıları durdurmaya çalışacaklar. Her bölümde farklı bir konu işlendi. Bence güzel gidiyor. Ayrıca 13 bölümlük mini dizi olarak planlanmış ama IMDb'de gördüğüm kadarıyla izlenme oranına göre ikinci sezon onayını almış eh böylece yeni bir dizimiz daha oldu.

Yine aynı isimle 1999 yapımı Ichabod Crane'i Johnny Depp'in canlandırdığı bir filmde var. İzlemiştim filmi ama aradan uzun zaman geçti. Tekrar izleyip onunda yorumunu yapacağım.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...