Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

26 Ekim 2013 Cumartesi

Reign (TV Series 2013– ) Season 1, Episode 1-2


IMDb: 6,7
Yapım: ABD - 2013
Türü: Dram / Fantastik
Oyıncular: Adelaide Kane, Toby Regbo, Megan Follows, Torrance Coombs, Alan Van Sprang, Anna Popplewell, Caitlin Stasey, Jenessa Grant, Celina Sinden
Yapımcılar: Laurie McCarthy, Stephanie Sengupta

Konusu: İskoç Kraliçe Mary’nin bilinmeyen ve daha önce anlatılmamış iktidara yükselme hikayesi; 15 yaşında ve Prens Francis ile nişanlıyken Fransa’ya gelmesi ve üç yakın arkadaşıyla yaşadıkları anlatılıyor. Öfkeli düşmanlar, karanlık güçler ve cinsel entrikalar dünyasında sarayda yaşarken hayatta kalma hikayesi.
Daha ilk iki bölümle dizi beni kendine hayran bıraktı. Tarihi dizileri genelde savaşlı değilse pek sevmem o kasvetli ağır entrikalı diziler hiç sarmaz beni ama bu diziyi gerçekten çok beğendim. Kesinlikle izlemelisiniz. Özellikle tarihi aşk romanları okuyanlar o kitaplardaki hayal ettiğiniz ortamları göreceksiniz bu dizide.

Oyuncular açısından da güzel ve yerinde seçimler yapılmış. Oyunculuklar iyi. Ayrıca şahane müzikler kullanmışlar dizide yani tarihi bir dizide modern bir şarkı dinliyorsunuz ama bu batmıyor bilakis ortamı daha da güzelleştiriyor gözünüzde.

İçinde barındırdığı gizem unsurlarıda ayrı bir tat katmış diziye. Gizem benim için olmazsa olmazlardandır sanırım bu yönüyle cezbetti beni.

Kısacası favorilerime bir dizi daha eklendi. Bu yapımcılar da durdular durdular bütün yeni dizileri bu sezonda yaptılar. Şu ana kadar izlediklerimin hepsi de mi güzel olur arkadaş. Yazında böyle güzel diziler bekliyorum. Ve umarım ikinci sezon onayı alır bu dizi.
1. Bölüm Müzikleri

The Lumineers - Charlie Boy
Crystal Fighters - Follow
Twin Forks - Back To You
The Lumineers - Scotland
Sanders Bohlke - The Loved Ones
Paul Otten - Girl Youre Alright
Wesley Jeremiah - Scotland

2. Bölüm Müzikleri

The Lumineers - Flowers in Your Hair
Rosi Golan - Give up the Ghost with Johnny McDaid
A Void amp David Young - Wistful Thinking
Matt Wilcox - Final Days
Band of Skulls - Navigate
Wesley Jeremiah - Scotland
The Lumineers - Scotland
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...