Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

20 Eylül 2013 Cuma

Kusursuz Gelin - Brenda JoyceKitap Adı: Kusursuz Gelin
Yazar: Brenda Joyce
Orjinal Adı: The Perfect Bride
Seri Bilgisi: deWarenne Dynasty #10
Sayfa Sayısı: 464
Basım Yılı: 2013
Çeviren: Müge Kocaman Özçelik
Yayınevi: Pegasus Yayınları


Çocukluğunda yaşadığı travmatik olay Leydi Blanche Harringtonı aşk dâhil tüm duygulardan arındırmıştır. Şartlar
evlenmesini gerektirdiğinde Blanche başına üşüşen taliplerden hiçbirini seçmek istemez çünkü evliliğe oldukça uygun bir adaydan hâlâ ses çıkmamıştır.

Savaş kahramanı bir münzevi olan Rex De Warenne uzun zamandır Leydi Blanche'a hayrandır. Kader ve kendi karanlık tabiatı onu böyle bir hanımefendinin hak ettiği türden bir gelecekten mahrum bıraktığı için Sör Rex duygularını kendine saklamaktadır. Fakat ilerleyen arkadaşlıkları onları şoke edici, tutku dolu bir geceye sürükleyince Blancheın ortaya çıkan geçmişi bu kırılgan aşkı ve... genç kızın hayatını tehdit edecektir.

Üst üste iki Brenda Joyce kitabı rekor kırıyorum. Kendime nasıl bu işkenceyi yaşattım bilmiyorum ama başladığım seriyi bitirme gibi kahrolası bir huyum var. Bu kitapta Aşka Yelken Açanlar gibi ılımandı.

Seriyi okuyanlar Rex'i biliyorlardır. Rex bir savaş gazisi. Savaştaki başarılarından ötürü Sör ünvanı ve kendisine bir azari verilmiş. Bu arazide büyük bir şato var oranın restorasyonuyla ilgileniyor.

Leydi Blanche'ı ise Maskeli balodan hatırlarsınız. Tyrell ile kısa süren bir nişanlılık dönemi geçirmişlerdi ve bu dönemde Rex'in ona karşı birşeyler hissettiğinin sinyallerini almıştık. Blanche'ın bir rahatsızlığı var. O küçükken çıkan bir isyanda annesi katledilmiş, o da gördüğü bu dehşet karşısında şoka girmiş ve hayatının o kısmına dair hiç bir şey hatırlamıyor. Bunun yanı sıra hiç birşey de hissetmiyor. Bedeni o şok sırasında bütün hislerini kapatmış. Kalbinin pır pır etmesini sağlayan tek kişi ise Sör Rex.

Blanche'ın çok sevdiği babası vefat ediyor. Uzun bir süre yasta kalan Blanche artık evlenme zamanının geldiği kanısında çünkü babasından kalan bu yüklü mirası idare etmesi mümkün değil. Yastan çıktığının duyulmasıyla tüm bekar adaylar kapısında kuyruk oluyorlar. 200 küsür adayı var ama o hep bir kişiyi bekliyor onun da geleceği yok.

En yakın arkadaşı durumun farkına varıyor ve evraklarda küçük bir oynamayla Blanche'ın sanki Rex'in arazisinin yakında bir konağı varmış gibi gösterip onuda adaylardan biraz nefes alması için oraya gitmeye ikna ediyor. Kendiside gidecek ama bir bahane bulup Blanche'ın yalnız gitmesini sağlıyor.

Blanche, Sör Rex'i ziyaret etmeye gidiyor kendi konağına geçmeden önce belki orada kalabileceğini düşünüyor. Kapıyı çalıyor cevap veren yok o da içeri giriyor. Rex'in çalışma odasından bir takım sesler geliyor ne olduğunu anlıyor ama yanlışlıkla kapıyı açmasıyla Rex ve hizmetçisini uygunsuz vaziyette basıyor. İğrençççççççç.

Hemen kaçıyor. Rex'te utanmalar falan. Efendim sosyetede beyefendilerin hizmetçileriyle yatması ayıpmış. Hayır ne farkediyor kardeşim. Ha bu işi yapıp para kazanan biriyle yapmışsın ha hizmetçiyle ha sosyetedeki şıllıklarla aynı iş, iş tanımı değişmiyorki. Sonuçta aynı ..oku yiyosun. Olayın çirkinliği bir yana birde iş üstünde basıp o adama aşık olmak ne iğrençliktir böğğğ kusacağım =D

Neyse Blanche bir şey olmamış gibi savranıyor Rex'te o bozuntuya vermeyince bir özürle geçiştiriyor işi. Bu arada Rex'in de gayrimeşru bir çocuğu var ama detayları okumak isterseniz kitapta okuyun.

Efendim, arkadaşının yaptığı oyun meydana çıkınca Blanche Rex'in yanında kalmak durumunda kalıyor. Gel zaman git zaman yakınlaşıyorlar aralarındaki çekim inkar edilemez ama bir sorun var. Blanche'a birşeyler olmaya başlıyor. Annesini, o ayaklanmayı hatırlama ya, başına ağrılar girip bayılmaya başlıyor. Bu durum onu korkutuyor ama bozuntuya da vermiyor.

Hiç hissetmediği duyguları yavaş yavaş hissetmeye başlıyor. Sonracımına bunlar işi pişirince bu rahatsızlığı daha kötü bir hal alıyor tam da nişanlanmaya karar vermişlerken. Blanche delirdiğini sanıyor ve Rex'e soğuk davranıp oradan kaçıyor.

İşler düzeliyormu tabiki hayır hatta daha kötü bir hal almaya başlıyor.

Devamını anlatmayayım yeterince detay verdim zaten. Eh yine fena değildi kitap. Ama çok uzun yani kısa kesilebilecek konular aşırı detayla şişirilmiş.  Mutlu sonla bitiyor onu da ekleyeyim hemen =D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...