Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

26 Eylül 2013 Perşembe

Çalıkuşu ~ (Dizi - 2013)


Kanal: Kanal D
Yapım: Tims Productions
Oyuncular: Fahriye Evcen, Burak Özçivit,  Mehmet Özgür, Elif İskender, Deniz Celiloğlu, Begüm Kütük, Ebru Helvacıoğlu, Pınar Çağlar Gençtürk, Güneş Hayat, Hülya Gülşen Irmak, Alptekin Serdengeçti, Elif Sümbül, Su Kutlu, Ege Kökenli, Esra Kılıç
Yönetmen: Çağan Irmak – Doğan Ümit Karaca
Senarist: Sevgi Yılmaz
Eser: Reşat Nuri Güntekin
Müzik: Aytekin Ataş
Jenerik Müziği: Esin Engin

Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eseri "Çalıkuşu"nun en yeni uyarlaması Kanal D'de salı günü yayınlanmaya başladı. İlk bölümden büyük ilgi gördüğü aşikar. Ben bayıldım atmosferi çok iyi yansıtmışlar. İlk bölümden gönlümü fethetti. Umarım ilerleyen bölümlerde de aynı performansla devam ederler.

Oyuncu seçimleride tam isabet olmuş. Fahriye Evcen'in oyunculuğuna bittim bu dizide. Burak Özçivit'e zaten laf yok =D Eğer izlemediyseniz şiddetle tavsiye ediyorum.


 Fragman

Kitabın Konusu

Evleneceğinden önceki gün Feride nişanlısı Kâmran’ın daha önceden kendisini aldattığını öğrenir. Bunun üzerine Feride kaldığı teyzesinin evini terk eder ve Fransız Lisesi’nde aldığı eğitime güvenerek Anadolu’da öğretmenlik yapmaya karar verir. Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde öğretmenlik yapar. Bu görevi sırasında Feride Anadolu insanının sorunlarıyla karşı karşıya gelir. Genç ve güzel bir kadın olan Feride gittiği yerlerde rahata eremeyecek sürekli yapılan dedikodular nedeniyle günleri üzüntü içinde geçecektir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...