Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

5 Ağustos 2013 Pazartesi

Tutkuların Pençesinde - Kresley Cole

 

Kitap Adı: Tutkuların Pençesinde
Yazar: Kresley Cole
Orjinal Adı: No Rest for the Wicked
Seri Bilgisi: Immortals After Dark #3 (ülkemizde #2)
Sayfa Sayısı: 400
Basım Yılı: 2013
Çeviren: Aydan Şanlısoy Özbek
Yayınevi: Pegasus

Ölümsüzlükten bıkmış bir vampir...
İstemediği halde ağabeyi tarafından yüzyıllar önce vampire dönüştürülen Sebastian Wroth, yaşamak için bir neden bulamadığı nefret dolu yüzyılları yalnız başına geçirmektedir. Ancak onu öldürmeye gelen muhteşem bir kadın farkında olmadan onun aklını başından alınca, Sebastian için hayat yeni bir anlam kazanır.

Onu öldürmek için gönderilmiş bir Valkyrie...
Merhametsiz Kaderin uzun zaman önce kız kardeşlerini bir vampir saldırısında kaybettiğinde intikam dışında bütün duygulardan arınmış ve hiçbir şey hissetmeyen, soğukkanlı bir katile dönüşmüştür. Ta ki içini alışık olmadığı hislerle dolduran Sebastianla karşılaşana kadar...

Tutku dolu bir yarışmada rakip olurlar…
Bütün ölümsüzlerin kıyasıya rekabet ettiği Hücum yarışmasını kazanmak, herkes için ayrı bir anlam taşımaktadır. Sebastianın gözünde asıl ödül, Kaderinin kalbini kazanmaktır. Kaderin ise dünyanın en ücra köşelerinde şampiyonluğa oynarken kazanacağı ödül ile Sebastian arasında bir seçim yapmak durumunda kalacaktır.

Ben bu seriyi çok seviyorum ya. Bu kitap bir öncekinden daha güzeldi sanki. Acayip kaptırdım kendimi. Hele sonunda aaaa bittti dedim. 400 değil 700 sayfada olsa okuttururdu hani. Pegasus'tan tek isteğim arayı fazla açmasınlar ilk kitapta bayağı bir yerleri unutmuşum :/

Gelelim konumuza,

Kitabımızın kahramanları Sebastian ve Kaderin. Kaderin'i ilk kitaptan hatırlayacaksınız -belki benim gibi zorlandığınız yerlerde olur-.

Sebastian ağabeyleri tarafından zorla vampire dönüştürülmüş. Ölümcül bir yara aldıkları için ağabeyleri Nikolai ve Murdach, Conrad ve Sebastian'ı dönüştürüler. İkiside bu lanetli yaratıklara dönüşmek istemezler. Sebastian asırlardır ağabeyleriyle görüşmemektedir. Kendini tecrit etmiştir. İnsanların arasına çıkmaz ve en önemlisi kendinden iğrenmektedir. Hayatta yaşama amacı olmadığı içinde ölümü arzulamaktadır her zaman.

Kaderin ise 1000 yıl önce Valkyrie'ler ve yağmacı vampirler arasında çıkan savaşta, merhameti yüzünden yaptığı bir hata sonucunda iki kız kardeşini kaybetmiştir. Bu olayla büyük bir çöküntü yaşayan ve vicdan azabı çeken Kaderin'in bir sabah uyandığında bütün duyguları gitmiştir. Artık hiçbir şey hissetmiyordur. Bu da onun çok acımasız bir savaşçı olmasına neden olmuştur.

Yerel halkın ihbarı üzerine Rusya'ya bir vampiri avlamaya gider. Eski bir şatoda Sebastian'ı ilk gördüğü anda öldürecektir ama bir şey ona engel olur. Sebastian'da zaten ölmeyi isteği için ona hiç engel olmaz hatta onu teşvik etmeye çalışır fakat Kaderin yapamaz. Sonra da araların büyük bir cinsel çekim meydana gelir.

Vampirlerin cinsel arzuları dönüştükleri andan itibaren yok olur ta ki gelinlerini buluncaya kadar. Gelinlerini bulunca "Kan Kaynaması" denen bir olay yaşarlar, kalpleri yeniden atmaya başlar ve cinsel istekleride bununla beraber tekrar ortaya çıkar.

Birbirlerine karşı çekimleri ikisininde değişmesine neden oldu. Kaderin onu öldüremedi ama kendinede bir vampire karşı çekim hissetmeyi yakıştıramadı ve hmen kaçtı. Sebastian'da ölmek üzereyken gelinini bulmuş olmanın verdiği yaşama isteğiyle peşine düştü.

Uzun uğraşlar sonucu vampirler arasında bir ilki başardı ve Kaderin'e ışınlandı. Olaylarda bununla birlikte gelişmeye başlıyor tabi. Kaderin, Tılsıma Hücum adı verilen, büyük mücadelelerle dolu bir yarışmaya katılıyor. Her yarışmada birinci olmuş ve büyük ödüller kazanmış. Bu yarışmanın ödülü ayrı bir manidar. Çok önemli bir amaca hizmet edecek onun için. Ama Sebastian'ın ve ilk kitaptan hatırlayacağımız kurtadam Bowen'ın da yarışmaya dahil olmasıyla işler iyice kızışıyor.

Sebastian'ın amacı ödülü Kaderin'e hediye etmek. Bowen'ın ise gerçekten önemli bir amacı var tabi neler olduğunu söylemeyeceğim kitabı mutlaka okumalısınız.

Sürükleyici ve gerçekten güzel ele alınmış bir konusu var kitabın. Yazar olayları çok güzel kurgulamış. Sebastian, savaşçı bir şövalye aynı zamanda da bir alim. Vampir olmadan önce iri yarı oldu için kızlar hep ondan uzak durmuş. Küçük kazalar nedeniyle onlara zarar verdiği için yanına yaklaşmak istemiyorlar. Bu da onun çekingen ve içine kapanık olmasına neden olmuş. Cinsel tecrübeside fazla değil. Vampir olduktan sonra da zaten hiç olmamış. Kaderin'e yaklaştığı sıralardaki kendine güvensizliği falan çok şirindi ya kıyamam. Aynı zamanda da bir asilzade.

Kaderin ise dediğim gibi, hiç bir duygu hissetmediğinden dolayı soğukkanlı bir katil gibi diyebiliriz. Amazonlar tarzında bir yapısı var. Soğukkanlı olması savaş alanlarında büyük başarılar elde etmesini sağlamış yıllarca. Sebastian'dan sonra ondaki değişimleri de bir bir gözlemliyoruz.

Kitabın sonunda ucu açık kalan konular oldu merak ettiğim çok şey var. Bir sonraki kitap Bowen ve Mariketa'nınmış. Öyle olduğuna sevindim şahsen. Mariketa bir cadı oda Hücum'a katılmıştı. Ay çok meraklandım şimdi laaaa :D

Eğer bu seriye başlamadıysanız şiddetle tavsiye ediyorum canlar.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...