Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

7 Temmuz 2013 Pazar

Günaha Davet - Sylvia Day

Baskılara tüm gücüyle karşı koyan genç bir kadın.

Yedi yıl önce, düğün arifesindeki narin Leydi Jessica Sheffield hiçbir masum genç kızın hayal edemeyeceği kadar ateşli bir manzaraya tanık olur. Şaşkına düşen ancak tuhaf bir şekilde heyecanlanan genç kadın, skandallarla dolu Alistair Caulfield hakkındaki sessizliğini koruyarak evliliğine adım atar. Ancak Caulfieldın cazibesi genç kadının hayalinde ateş gibi yanarak en yasak rüyalarını süslemeye devam eder.

kalbini aşka açmaktan korkmayan genç bir erkek

Alistair, gözlerinde tutkunun ateşi yanan bu ciddi genç kızın cazibesinden kaçarak uzaklara gider. Ancak yıllar sonra Jessica denizaşırı bir yolculuk için genç adamın gemisine adım attığında, yedi yıldır bastırdıkları arzularının esiri olurlar. Eğer bu tutkuya teslim olurlarsa, birbirlerine kapılıp gideceklerdir...

Erotik, kışkırtıcı ve reddedilemeyecek bir davet.

Günaha davet adı gibi bir kitaptı :D Akıcı ve güzel bir anlatımı vardı. Yazarın okuduğum ilk kitabı oldu diğer seriyide kısa zamanda okumayı düşünüyorum. Beğendim kitabı. Kitabın bir diğer özelliği ise tarihi roman olması. Ben fazla tarihi roman seven biri değilim ama arada değişiklik olsun diye okurum. Nadiren de olsa beğendiklerim çıkıyor içlerinden bu da onlarda biriydi.

Yedi yıl önce daha 18 yaşındayken Jessica düğününün arifesi ormanda köpeğini ararken hiç hayal edemeyeceği kadar ateşli bir sahneye tanık olur. Bu sahnenin baş kahramanı Alistair'dır. Orada aralarında bir kıvılcım doğar. 

Ertesi gün Jessica evlenir ve 6 yıl mutlu bir evlilik sürer. Evliliğinin yedinci yılında kocası hastalanır ve vefat eder. Jessica kocasının ona miras bıraktığı evin işlerini halletmek için deniz aşırı bir yolculuğa çıkmak zorundadır. Bu yolculuğu duyan Alistair, şansını ve yeteneklerini sonuna kadar kullanıp yedi yıl önce aralarında başlayan kıvılcımı büyük bir ateşe dönüştürmeye kararlıdır. Jessica'nın gemiye adım atmasıyla birlikte iki gencin tutkuları da tarif edilemez boyutlara ulaşır.

Yakınlaşırlar, birbirleriyle en karanlık sırlarını paylaşırlar. Oldukları gibi sevilmeyi isteyen bu çiftin yaraları onları birbirlerine daha da çok bağlar.

Okuduğum diğer tarihi aşk romanlarından farklıydı fazla entrika, sürekli yanlış anlamalar, kıskançlık krizleri, bir darılıp bir barışmalar olmayan bir kitaptı bu yüzden sevdim yormuyor sizi okuken.

Diğer yandan hikayemiz sadece Jessica ve Alistair üzerinede kurulu değildi. Jessica'nın kız kardeşinin yaşadıklarına da sık sık değinmiş yazar. Hester'de tıpkı ablası gibi güzel bir evlilik yapmış ama kocasının bilinmeyen yüzü içki içtiği zaman ortaya çıkmaya başladığında Hester'de zarar göemeye başlıyor. 

Jessica'nın kayınbiraderi Michael'da Hester'e aynı Alistair gibi genç yaşlarda başlayan bir tutkuyla bağlı öyleki evlenmeyi dahi düşünmüyor.

Daha yazmak isterdim ama özete dönmesin olay merak ediyorsanız neler olduğunu kitabı alıp okuyun canlar ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...