Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

31 Mayıs 2013 Cuma

Göçebe ~ The Host (2013)


Yönetmen: Andrew Niccol
Oyuncular: Saoirse Ronan, Jake Abel, Max Irons, Frances Fisher, Chandler Canterbury, Diane Kruger, William Hurt, Brent Wendell-Williams
Tür: Bilimkurgu , Romantik , Aksiyon
Ülke: ABD
IMDb: 5.8

Özet

Dünya bir uzaylı türünün istilasına uğramış ve maalesef insanlık virütik biçimde yayılan bu çok güçlü türe yenik düşmüştür. İnsan bedenlerine hiçbir zarar vermeden bilinçlerini ve ruhlarını ele geçiren ve Wanderer denilen bu tür bir şekilde dünyaya da barışı getirmiştir. İstila sonrası bedeni ve zihni ele geçirilmeden kalan bir avuç insan grubu yakalanmadan yaşamaya çalışmaktadır. Melanie Stryder'dan bu insanlardan biriyken Jared Hower adında hala 'insan' olan bir genç ile karşılaşır ve ikili çok geçmeden aşık olur. Güvenli bölgede olmadıkları için Melanie bir şekilde yakalanır ve istilacıların eline geçer. Bedeni ve zihni artık ele geçirilmiştir. Melanie'nin güçlü duygularını ve iradesini kullanarak yeryüzünde yaşayan son insanların yerini tespit etmeye çalışan güçler, genç kıza tam anlamıyla hakim olabilmişler midir?
Alacakaranlık serisiyle dünyayı sallayan Stephenie Meyer'ın romanından bilim-kurgu ve gerilim sinemasının başarılı yönetmeni Andrew Niccol tarafından uyarlanarak beyazperdeye aktarılan filmin başrolünü ise genç oyuncu Saoirse Ronan üstleniyor. 

Çok aşırı derecede olmasada beğendim filmi. İyi bir his bıraktı üzerimde. Özellikle lenslere bayıldım gözleri çok güzel göstermiş. Bazı yerlerinde hüzünlenmedim desem yalan olur. Son sahnelerde hele, tamam biraz ağlamış olabilirim.

Kötü yanlarına gelirsek çok ağır bir gidişatı vardı. Kitabı henüz okumadığım için (yuhhhh dediğinizi duyar gibiyim) konunun tam olarak nasıl işlendiğini bilmiyorum o yüzden de fazla eleştirmek istemem. Yinede izlettiriyor film kendini.


Kafama takılan bir noktada Jared karakterinin Edward'a ne kadar benzediğiydi. Allah aşkına bir tek ben benzetmiyorum değilmi ne olur deyin biriniz =D


Kafasını eğip gülümsemeleri. Aheste hareketleri falan aynı Edward'a benzettim ben =D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...