Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

15 Şubat 2013 Cuma

Sessiz Tepe: Karabasan 3D ~ Silent Hill: Revelation 3D

IMDB Puanı: 5.9 /10
Yapım: 2012 - ABD, Fransa
Tür: Bilim Kurgu, Gerilim, Gizem, Korku
Süre: 94 dakika
Yönetmen: Michael J. Bassett
Oyuncular: Sean Bean, Radha Mitchell, Malcolm McDowell, Kit Harington, Deborah Kara Unger
Senaryo: Michael J. Bassett, Ami Aaröe, John Aasen
Yapımcı: Samuel Hadida, Don Carmody, Hartley Gorenstein

Filmin Özeti


Silent Hill Revelation 3D filminde Heather Mason (Adelaide Clemens) babası ile kaçak hayatı yaşarlar.Heather ise 18. yaş gününde şeytani rüyalar görür.Heather  babası ortadan kaybolduktan sonra şeytani karanlık güçler heather’i daha karanlık bir dünyanın içine çekmeye başlar.


Filmi izledim ve ilk dediğim ben bu sahneleri nerden hatırlıyorum yahu oldu. Meğersen serinin ilk filmini izlemişim :F Yahu nasıl unutmuşum izlediğimi şaştım kaldım gfhdagdsf. 

Filmi daha önce izleyecektim aksilikler oldu falan geçnlerde nihayet izleyebildim. Tabi izlememde Kit Harington'ın da etkisi olmadı değil. İlk izleyeceğim zaman onun oynadığından bile haberim yoktu itiraf ediyorum.

Neyse film güzel ama çok bir şey beklememek lazım gerçi 3D olarak izlemedim belki efektleri üç boyutlu olarak güzel olabilir.

En çok beğendiğim yerler şu hemşireler ve benim üçgen kafa dediğim yaratıktı neydi o öle ya elinde kocaman bıçakmıdır nedir hastanedekilerin kollarını nasıl kesti vuuuuvv =D

O üçgen kafa bana 13. Hayalet filmindeki "Çakal" karakterini hatırlattı izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim sevdiğim filmler arasındadır 3265656 kerede izlemişimdir ayrıca film arşivimde de var. =D

Bakınız "Çakal"


Konumuza dönelim benim huyumdur izlediğim filmlerin bazılarını unutuyorum daha sonra izlerken hatırlıyorum la ben bu filmi izlemiştim pehh. Lise yıllarımda çok film izlerdim sadece o zamanda değil çocukluğumdan beri film izlerim izlediğim filmlerin haddi hesabı yoktur o yüzden unutmam normal heralde =D

Sessiz Tepe filminin ilki daha güzeldi bence bu filmde olaylar çabuk gelişti sanki. Eğer izlemediyseniz önce ilk filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Sessiz Tepe ~ Silent Hil

IMDB Puanı: 6.5 /10
Yapım: 2006 - Kanada, ABD, Japonya, Fransa
Tür: Korku, Macera
Süre: 125 dakika
Yönetmen: Christophe Gans
Oyuncular: Sean Bean, Jodelle Ferland, Radha Mitchell, Laurie Holden, Deborah Kara Unger
Senaryo: Roger Avary
Yapımcı: Akira Yamaoka

Filmin Özeti


Bir çocuğun gizemli hastalığı. Çaresiz bir anne. Terk edilmiş bir kasaba. Genç bir anne olan Rose (Radha Mitchell) kızı Sharon'ın gizemli hastalığına çare bulmak istemektedir. Psikiyatrik tedaviyi reddeden Rose kızıyla birlikte, kızının rüyasında sürekli olarak tekrarladığı kasabaya, SILENT HILL'e doğru yola çıkar. Kocası Christopher'ın (Sean Bean) karşı çıkmasına rağmen Rose, kızının gizemli hastalığının tedavisinin bu gizemli kasabada olduğuna inanmaktadır. Anne kız kasabaya yaklaşırlarken karşılarına bir gölge çıkar ve Rose arabanın kontrolünü kaybeder. Kendine geldiğinde Sharon arabada yoktur. Rose kızını çaresiz bir biçimde ararken karşısına bir polis (Laurie Holden) çıkar ve onunla birlikte kızını bulmak için Silent Hill'e gider. Rose Silent Hill'in çıkan büyük bir yangından sonra terkedilmiş olduğunu keşfeder. Kasabanın her yanı sisle kaplıdır ve birden Rose'un etrafını gölgeler sarmaya başlar. Rose bu gizemli kasabada kızını ararken kızının kaybolmasının aslında çok büyük şeytani bir planın parçası olduğunu keşfeder.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...