Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

20 Ocak 2013 Pazar

Gezginler Blog Turu: Gabriel Arafta - Sylvain ~ Kitap YorumuUluslararası Bestseller yazarı olan SylvainReynard, birbirlerine en karanlık arzularıyla bağlı iki âşık olan Gabriel ve Julianın hikâyesini aktarmaya devam ediyor.Fakat arzuları bu sefer onların sonu olabilir…Profesör GabrielEmerson, eski öğrencisi Julia Mithchell ile aşırı tutkulu ancak bir o kadar da gizli bir ilişki yaşamaktadır. İtalyadaki romantik tatillerinde Gabriel ona, vücudunun en şehvetli zevklerini ve cinsel birleşmenin coşkusunu öğretir. Ama döndüklerinde, mutluluklarını öğrencilerin fesatlıkları, akademik çevrenin baskıları ve kıskanç bir eski sevgili tehdit eder. Gabriel üniversite yönetimiyle karşı karşıya gelince kendini Dantenin kaderine mi mahkûm edecek yoksa Juliayı, Beatriceini sonsuza kadar yanında tutmak için mi savaşacak?Son zamanların en sürükleyici aşk hikâyesi olan GabrielinCehenneminin ikinci kitabında SylvainReynard, okuyucularına akıllarında, vücutlarında ve ruhlarında kalıcı izler bırakacak bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Kitabımız tam kaldığı yerden devam ediyor sanki sezon finali yapmış bir dizi gibi. Beklediğim ve beklemediğim gelişmelerde oldu diyebilirim. Yine ilk kitap kada güzel bir kitaptı.

Otel odasındaki sahneyle başlıyor kitap. İtalya'da çok güzel günler geçiriyorlar aşkları daha da filizleniyor, daha farklı boyutlara taşınıyor takii Toronto'ya dönene kadar.

İşler kontrollerinden çıkıyor. İlk kitaptan hatırlayacağınız şirret Christina, ikisi hakkında yönetime şikayette bulunuyor ve haklarında soruşturma başlatılıyor. Garibim Gabriel, Julia'yı korumak uğruna her şeyden vaz geçiyor ama Julia o anki incinmişlikle gerçekleri pek göremiyor.

Aslında her insanın başına gelebilecek şeyler incindiğimiz zaman olaylara geniş açıdan yada empati kurarak bakamıyoruz. Aslında bu olay ikisi içinde bir iç hesaplama gibi oldu. Gabriel geçmiş günahlarını telefi etmeye çabaladı. Bencinliklerinin farkına vardı daha iyi daha anlayışlı olmak için uğraşlar verdi. Bu uğurda yardım derneklerine katıldı, bağışlar topladı kendide bağışlarda bulundu.

Geçmişin karanlığından sıyrılıp, tanrının ona bahşettiği güzellikleri görmeye çalıştı. Başarılıda oldu bence.

Julia ise kırılganlığından sıyrılmaya ve kendini kariyerine vermeye çalıştı. Her ne kadar Gabriel'i hala deli gibi seviyor olsada yarasına tuz basmayı bildi. Dışardan bakınca gereksiz yanlış anlamlarla geçen zamanla üzüyor insanı ama olayın içine girdiğimizde her insanın başına gelebilecek durumlar ve hissedilebilecek duyguları yaşadılar.

Yazar karakterleri çok güzel betimlemiş. Yani onların yaşadığı duyguları hissdebiliyorsunuz.

Kitapta yine bir çok alıntı vardı. Bazıları kafa karışıklığı yaratsada konuları bilmesemde aslında gayet anlaşılır yerlerde anlaşılır alıntılar kullanmış yazar.

Gabriel'in her şeyin başladığı yerde elmalıkta evlene teklifi yapmasıda ayrıca çok hoştu.


Dante ve Beatrice


Botticelli ~ Primaver


Botticelli ~ Venüs (Venüs'ün Doğuşu Portresi) 


Abelard ve HéloiseAlıntılar için Tarif Cadısı'na bakabilirsiniz.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...