Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

3 Ocak 2013 Perşembe

Gece Sesleri - Heather Graham

Ondan nefret ediyordu. Ona güvenmiyordu. Onu istiyordu. 
Fotoğrafçı Bryn Keller bir yandan kariyerini sürdürmeye çalışırken bir yandan da üç erkek çocuğunu büyütmek için mücadele veriyordu. Lee Condor ile çalışmak geri çeviremeyeceği kadar büyük bir fırsattı. Her ne kadar Condor, hayatı boyunca karşılaştığı en sinir bozucu – ve çekici – erkek olsa da… Bryn birdenbire kendini beklenmedik bir tehlikenin ortasında buluverdi. Ailesini incitmeye kalkışacak kadar kararlı olan biri ondan bir şey istiyordu. Bryn’ın yardım isteyebileceği tek kişi ise hiçbir şekilde güven duymadığı Lee Condor’du. Onun korumasına girer girmez Bryn her zamankinden de tehlikeli bir durumda olduğunu anlayacaktı.


Fotoğrafçı ve aynı zamanda dansçı olan Bryn Keller, ölen abisinin üç çocuğuna bakıyor. Bir gün en yakın arkadaşı ve menajeri Barbara, ünlü bir rock sarkıcısı olan Lee Condor' un hem dansçı hem de fotoğrafçı olarak Bryn'ı istediğini söylüyor. Tabi Bryn'de paraya ihtiyacı olduğu için işi hemen kabul ediyor. Lee çok çekici olmasına rağmen gizemli bir yanıda var bu da Bryn'ın elinde olmadan gerilmesine ve adama tanıştıkları andan itibaren soğuk davranmasına neden oluyor. Aslında adamdan acayip derecede etkileniyor ama daha önce yaşadığı bir ilişki nedeniyle bu tip adamlardan uzak durması gerektiğini düşünüyor. 

Klip çalışmaları vs. derken fotoğraf çekimlerine sıra geliyor. Bryn çekimleri bitirdikten sonra tanımadığı bir adamı kapısında buluyor. Adam Lee'nin hayranı olduğunu söyleyip fotoğrafları satın almak istediğini söylüyor. Tabiki Bryn, fotoğrafların haklarının Lee'ye ait olduğunu ona veremeyeceğini söylüyor. Bunun üzerine esrarengiz telefonlar ve tehditler almaya başlıyor. Olay en sonunda en küçük yeğeni Jack'in kaçırılmasıyla daha büyük bir boyuta ulaşıyor. Fotoğrafları değerli kılan bir olay var, Lee'nin yanısıra neyi görüntülemiş olabileceğini bilmiyor. Fotoğrafları almak için bayağıbiruğraş veriyor fakat Lee'ye gerçeği anlatmak durumunda kalıyor. Ellerinde iki şüpheli var bakalımsuçluyu bulup Jack'i geri alabilecekler mi?

Gayet akıcı bir kitap ama sanki çeviride kesilen yanları var gibi geldi bana bazı yerlerde kopukluk vardı. Tam çerezlik kitaplardan olduğunu düşünüyorum. Kitabın başından itibaren olayın ne yönde gelişeceği, fotoğraflardaki önemli olayın ne olduğu ve suçlunun kim olduğunu tahmin etmiştim yanılmadımda. Okunabilir bir kitap.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...