Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

3 Aralık 2012 Pazartesi

Sırbistan’da Vampir Alarmı!

Sırbistan'da resmi uyarı: Vampir döndü sarımsakları hazırlayın!

Sırbistan'da halkın hala yaygın olarak inandığı vampirleri resmi makamlar da ciddiye aldı: Dikkat, vampir Sava Savanovic her an ortaya çıkabilir! Bu uyarı gerçek mi, turistlerin ilgisini çekmenin yeni bir yolu mu?

Sırp Bölgesel Konseyi, "Sava Savanovic adlı bir vampirin kayıplara karıştığını ve evinin yıkılması ile geri döndüğünü" açıklayarak Zarozje köyü ve çevresindeki halkı uyardı!

"Evlerine sarımsak asmaları" istenen bölge halkının talebi ile sarımsak satışları patladı.
Belediye başkanı da halkı evlerini kutsal haçlar ile donatmaları konusunda uyardı. 

Resmi yetkilileri böyle açıklamalar yapmaya yöneltecek denli inanılan, vampir Sava Savanoviç'in daha önce yaşadığı iddia edilen bir ev, bir aile tarafından satın alınıp turistlerin ziyaretine açılmıştı. Ancak daha sonra ailenin "vampir korkusuyla" evi terk ettiği bildirildi. Ev zaman içinde harabeye dönerken "barınacak yeri olmayan vampir Savanoviç'le ilgili söylentilerin sonuncusu, "Yeni bir ev arayışına girdiği ve kanını içtiği kişileri parçalara ayırarak değirmende öğütmek için kurban avına çıktığı" şeklinde.Aslında Batı Sırbistan'da bir zamanlar vampirlerin yaşadığına halk yaygın olarak inanıyor. Bazı bilim insanları da bunu ıspatlamak için çalışmalar yapıyor.

Etnograf, Tarih Bilimleri Doktoru Vesna Maryanovic, 18. yüzyılın başında Petar Blagoyevic adındaki başka bir vampirin yaşadığını, o dönemde esrarengiz ölümler konusunda soruşturma yapan Avusturya'lı makamların tutanaklarında ilk kez "vampir" sözcüğünün geçtiğini dile getiriyor.

Kaynak: http://www.zambak.ba/901-sirbistan8217-da-vampir-alarmi.html


Ya şu adamın tipe bir bakın ya hayalimdeki vampir imajını yerle bir etti resmen:D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...