Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

11 Aralık 2012 Salı

Limos - Larissa IoneMahşerin Dört Atlısından Limosa merhaba deyin. O bir dişi. Ama bildiğiniz dişilerden değil. Ölümsüz, savaşçı, tutkulu, inatçı ve geçmişi sırlarla dolu bir dişi. R-XR askeri olan Arik Wagner, Limosun cazibesine karşı koyamayıp onu öper. Fakat bunu yaparken Limosun nişanlısı Satanı çok kızdırdığını ve cehennemde işkence dolu günler geçireceğini bilmez. Limos ise binlerce yıldır özlemini duyduğu şeyleri bulduğu Ariki kurtarmak için tüm dünyayı karşısına alarak kardeşi Salgın ile bir anlaşma yapar. Fakat bu anlaşmanın başına neler açacağından habersizdir.Limos ve Arikin tutkularını gözler önüne seren, geçmişteki sırların ortaya çıktığı bu sürükleyici efsaneyi ellerinizden düşüremeyeceksiniz.

Evet Mahşerin Dört Atlısı serisinin ikinci kitabı olan Limos'u okumuş bulunmaktayım. Yine hayal kırıklığına uğramadım harika bir kitaptı. İlk kitabıda çok beğenmiştim.

Bu kitap tabiki adından da anlaşıldığı gibi Limos' un hikayesini anlatıyor. Okuyan arkadaşlar bilirler, ön okumayıda eklemiştim zaten ama ekledikten sonra ilk kitabın sonunda ön okumanın olduğu hatırladım :D

Arik, Limos'u dayanamayıp öpüyordu ve yer altından kollar çıkıp onu cehenneme götürüyorlardı. Başlarda şeytanların Arik'e neler yaptığını okuyoruz. Kitap zaten film gibi sahneden sahneye atlıyor. Şöyle bir baktığınızda aslında insanın kafasının karışması gerekir ama yazarın kalemi çok güzel olduğu için inanın hiç kafanız karışmıyor olaylarda birbiriyle bağlantılı zaten.


Arik'i kurtarma çalışmaları, Limos'un agimortusunu bulma çalışmaları. Limos'un tüm yalanlarının ortaya çıkması. Bir yandanda Salgınla mücadelelerini okuyoruz. Salgın çok kurnaz ve onunla başa çıkmak sanıldığı kadar kolay değil hele ki umdukları çekilde ölmeyeceğinide öğrendiklerinden sonra tek bir umutları kaldı. Acaba bu umutları onları zaferimi yoksa dünyanın sonunamı götürecek. Bende sizler gibi merak ediyorum çünkü bu konu üçüncü kitabımıza kaldı.

Thanatos, beni acayip güldürdü ya çok şeker kıyamam ona. Ageis üyeleri bir parşömen buldular ve bunda yazan kehanetler doğrultusunda bazı eylemlere giriştiler ama olan Thanatos'uma oldu yazık ya. Detaylara girmeyeceğim kitabı kesinlikle okuyun derim ama ilk kitabı okumadıysanız bazı şeyleri anlamayabilirsiniz. O yüzden sırayla okuyun bence.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...