Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

9 Aralık 2012 Pazar

Koruyucu - Cynthia Hand

Clara Gardner yarı melek olduğunu yeni öğrendi.
Damarlarında melek kanının akıyor olması onu insanlardan daha zeki, daha güçlü ve daha hızlı kılmakla kalmıyor, ona verilen bir görevle, bu dünyaya gönderilmesinin bir amacı olduğu anlamına da geliyor.
Ancak sorun şu ki bu görevin ne olduğunu kimse bilmiyor, öğrenmek de kolay değil.
Hayallerinde gördüğü bir orman yangını ve bir yabancı, onu yeni bir kasabaya, yeni bir okula götürüyor. Hayallerindeki çocuğu, Christian'ı gördüğü anda her şey hem bir anlam kazanıyor hem de bütün anlamını kaybediyor. Çünkü ortada, Clara'nın melek olmayan tarafını cezbeden bir başka erkek daha var: Tucker.
Clara, hiç bilmediği bu dünyada yolunu bulmaya çalışırken birden ortaya çıkan tehlikelerle yüzleşmek ve hiç istemediği seçimler yapmak zorunda kalıyor. Dürüstlük mü, ihanet mi? Aşk mı, görev mi? İyi mi, kötü mü?
Hayallerindeki yangın nihayet dindiğinde Clara kaderiyle yüzleşmeye hazır olacak mı?
Cynthia Hand'in yeni serisinin ilk kitabı olan Koruyucu, bir koruyucu melek olan Clara'nın, kurallara uymakla kalbinin sesini dinlemek arasında kalışını anlatan, bir aşk ve kader hikayesi.

Genç arkadaşlarımın bağımlısı olabileceği bir seri. 

Farklı bir melek hikayesi çünkü burdaki meleğimizin bir görevi var. Yukarıda aslında konusundan bahsedilmiş o yüzden fazla detaya giremeyeceğim. 

Kızımız Clara'nın melek olduğunu öğrendikten sonra yaşadıklarını okuyoruz. Meleklerin özelliklerine ayrıcalıklarına alışması bayağı bir zaman aldı. Özellikle uçmayı öğrenmesi. Clara'nın bir görevi var ve bu görev yüksek yerlerden gönderiliyor. Başarısız olursa ne olacağını bilmiyoruz. En kötüsüde göreviyle aşkı arasında kalmış olması. Bakalım görevini yerine getirebilmişmi. Yoksa görevini yanlışmı anlamış. Bunun cevabını sanırım serinin ikinci kitabı olan "Kutsanmış"ta okuyacağız.

Kişisel Yorumum


Yaşıma uygun olduğunu düşünmüyorum. Bana göre çok çocuksu bir konu gibi geldi. Daha doğrusu adapte olamadım konuya fazla. Aman aman beğenmedim kitabı tabi bu değildirki sizde beğenmeyeceksiniz merak ediyorsanız aklınızda kalmasın okuyun.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...