Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

16 Aralık 2012 Pazar

Gabriel'in Cehennemi - Sylvain Reynard

Hayli muammalı ve son derece seksi bir adam olan Profesör Emerson, gündüzleri saygın bir Dante uzmanı olarak yaşamını sürdürür, ama gecelerini hiç çekingenlik içermeyen bir cinsel zevke ayırır. Ün salmış yakışıklılığını ve üst düzey cazibesini kullanarak her hevesini tatmin etmeyi başarır, ama için için de karanlık geçmişinden ötürü acı çekmekte, tüm bağışlanma umutlarını yitirmiş olduğuna derinden derine inanmaktadır.

Masum güzel Julia Mitchell, sınıfına lisansüstü öğrencisi olarak yazılınca, cazibesi ve Juliayla olan esrarengiz bağlantısı yüzünden Profesörün hem kariyeri tehlikeye girecek, hem de hayatında geçmişiyle bugününü karşı karşıya getiren bir olaylar dizisi başlamış olacaktır.

Gabrielin Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkânsız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.
"Sen sadece şanssızlıkları üzerine çekiyorsun, Bayan Mitchell, bense günahların mıknatısıyım."


Yorumum

Kesinlikle Elli Ton serisiyle kıyaslanacak bir kitap değil onu hemen belirteyim. Elli Ton serisi bunun yanında solda sıfır kalır kesinlikle. Kitabı çok beğendim aşırı duygu yüklüydü ki bende olmazsa olmazlardandır bu. Yedinci bölümü okuduktan sonra kitap kalbimi fethetti diyebilirim. Bence kitabın en güzel kısmı kesinlikle yedinci bölümdü. Benden beş yıldız almayı başardı bu kitap.

Julia Mitchell, kendisi Dante uzmanı olmak istiyor. Bu yüzdende lisans üstü eğitimi için Kanadaya gidiyor. Julia'yı kişilik olarak ele alırsak aslında çok çekingen utangaç ve kendini ezik olarak gören bir tip. Bunun sebebide başından geçen hiçte hoş olmayan olaylar. Bunları okuyunca neden böyle davrandığını tepkilerini anlayabiliyorsunuz. 

Gabriel ise kesinlikle kitabın isminde olduğu gibi bir cehennemde yaşıyor. Cinsel ilişkileri, katılığı, yaşam tarzı tamamen karanlık geçmişiyle ilintili. Yazarın bazı yerlerde Gabriel'in kendini suçlamalarını yersiz buldum diyebilirim. Gerçi kendinden böylesine nefret etmeside bunda etken olabilir.

Kitapta gerek Dante, gerek Shakespeare olsun bunların yanında Yüzüklerin Efendisi gibi filmlerdende alıntılar görmek mümkün. Kitabın yazım tarzı kişisel bakış açısından değildi. Dış ses olarak okuyoruz kitabı buda aslında iyi olmuş çünkü iki karakterinde neler hissettiklerini gözlemleyebiliyoruz. Yan karakterler üzerine fazla düşülmemiş bu da tamamen konuya odaklanmamızı sağlıyor.

Yazarın ilişkileri çok iyi işlediğini düşünüyorum. İlk aşkın saflığı, temizliği, kutsallığını çok güzel ifade etmiş bence. Ayrıca Gabriel'in geçmiş yaşantısından pişmanlık duyması utanması beni gerçekten etkiledi. Gabriel ne yapmış olursa olsun kesinlikle kalbimi kazandı. Aslında daha detaylı yazmak isterdim ama spoiler vermek istemiyorum. Bu iki kahramanımızın neler yaşadıklarını öğrenmek istiyorsanız vakit kaybetmeden okuyun derim pişman olmayacaksınız.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...