Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

4 Aralık 2012 Salı

Felaket - Krystyna Kuhn

Krystyna Kuhn - Vadi, Sezon 1 #2 Felaket

Gizemli.
Efsane dolu.
Ve asla sırrını açmıyor.
Hiç kimseye...

Katie'nin yalnızca tek bir hedefi vardır.
Hayalet'in zirvesine tırmanmak. Vadi üzerinde yükselen efsanevi üç bin metreyi aşmak.
Yetmişli yıllarda bir grup gencin kaybolmasından bu yana, dağla ilgili etrafta inanılmaz söylentiler dolaşmaktadır. Katie, Julia, David ve diğerleri yola çıkar çıkmaz olaylar kontrolden çıkar.
Üstüne üstlük bir de hava ansızın değişince grubun yaşamı tehlikeye girer.
Peki son anda gruba katılan gizemli Paul Forster'ın amacı nedir?
Kulübede bulunan huzursuz edici kanıtın nasıl bir anlamı vardır?
Şimdi artık kimin dost, kimin düşman olduğu ortaya çıkacaktır.

"Vadi harika! Gizemli, karanlık sırlarla dolu etkileyici bir hikâye. Hiçbir sayfasını kaçırmak istemeyeceğiniz karşı konulamaz bir macera."

Yorumum:

O nasıl bir sondu şok geçirdim resmen. Bu serinin bağımlısı oldum diyebilirim. Müthiş bir kurgu inanılmaz güzel olay döngüsü. Kendinizi resmen olay akışına kaptırıyorsunuz. Çok çok çok beğendim kitabı ve favorilerime girmeyi başardı. İlk kitaptan kat kat daha güzeldi. Seri kitaplarda bunu başarabilmek büyük bir marifettir.

Gerilimden sonu gelmez sırlardan ve özellikle puzzle'lardan hoşlanıyorsanız hemen okuyun derim.

Konusuna gelirsek;

İlk kitabımızdaki Julia'nın oda arkadaşı Katie'nin macerasını okuyoruz bu kitapta. Kanımca yazarımız her kitapta farklı karakterlerin sırlarını ve içsel savaşlarını anlatacak. Katie, yaşama meydan okuyan bir kız ve şimdiki hedefi Hayalet olarak anılan korkunç dağın zirvesine çıkmak. Arkadaşlarına bundan bahsediyor ve onlarda ilk kitapta bahsi geçen kayıp sekiz öğrenci hakkında birşeyler öğrenebileceklerini düşünerek kabul ediyorlar hazırlıklar yapılıyor ama planda olmayan bir kişi aralarına katılıyor Paul.

Paul'un kim olduğuna değinmeyeceğim, sizde benim gibi şoka uğrayın istiyorum :D Pegasus'a da buradan sesleniyorum nolur duyun sesimi ve serinin devamını biran önce yayınlayın zira dayanamam ben bu hasrete.

Hayalet'e tırmanmayı başardılar ama hiç bir şey umdukları gibi gitmedi tabiki. Keşfettikleri şeylerde oldu ama sırları çözmeye yeterlimi değil tabisi. Kahramanlarımızın başlarına neler geldiğini merak ediyorsanız vakit kaybetmeden kitaba başlayın pişman olmayacaksınız.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...