Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

3 Aralık 2012 Pazartesi

Beastly - Alex Flinn ~ Beastly (2011)

Aşk hiçbir zaman çirkin değildir!

Çirkin bir yaratığa dönüşmüştüm.

Aynaya bakakalmıştım. Bir hayvandım artık, tam olarak bir kurt, ayı, goril ya da köpek değil, ama ayakta durabilen, neredeyse insan sayılabilecek ama insan olmayan korkunç bir türün örneğiydim. Ağzımdan köpek dişleri çıkıyordu, parmaklarım pençeleşmişti ve her yerimden tüyler fışkırıyordu. Sivilceli ya da ağzı kokan insanları küçümseyen ben, bir canavara dönüşmüştüm.

Peri masallarından mı bahsettiğimi düşünüyorsunuz? Kesinlikle hayır. Yer, New York şehri. Zaman, günümüz. Bu herhangi bir şekil bozukluğu ya da hastalık değil. Sonsuza kadar bu şekilde bir yaratık olarak? kalacağım, tabii büyüyü bozmanın bir yolunu bulmazsam.

Evet, İngilizce sınıfımdaki kızın bana yaptığı büyüden bahsediyorum. Neden beni gündüzleri saklanan ve geceleri etrafta gizli gizli dolaşan bir canavara dönüştürdü? Size anlatacağım. Size eskiden nasıl yerinde olmak istediğiniz zengin, kusursuz bir görünüşü ve hayatı olan adam Kyle Kingsbury olduğumu anlatacağım. Ve sonra nasıl kusursuz bir... canavar olduğumu.

Yorumum:


Bilğimiz güzel ve çirkin masalının günümüz versiyonu diyebiliriz kitaba. Bence güzel ve gayet akıcıydı. Tek beğenmediğim nokta chat kısımlarıydı, olayın ciddiyetini azaltıp çocuksulaştırdığı kanaatindeyim. Onun dışında okunulası bir kitap.


Konusuna gelirsek;

Kyle Kingsbury, zengin yakışıklı kendini beğenmiş züppenin tekidir. Aslında böyle olmasında kendisinin bir suçu yok kabahat babasının bence.

Kyle bir gün Kendra'yı kızdırıyor. Kendra bir cadı ve onu lanetliyor eğer bir sene içinde kendisini sevecek birini bulamazsa ebediyen canavar olarak kalacak. Kyle, kıllı, pençeli bildiğimiz kurtadam misali bir canavara dönüşüyor. Kurtarıcısı ise Lily adında bir kızımız. Kyle onu güzel bulmuyordu fakat eli mahkum olunca ondaki güzelliklerin farkına vardı.Film:Filminide izledim. Kitaptan farklılıkları vardı tabiki. Mesela Kyle kıllı bir canavar değilde tam bir ucubeye dönüştü. Lily ise kitaptaki gibi çirkin değil oldukça güzel bir kızdı fakat Kyle'ın standartında değildi. Ama yine kızın insafına kaldı. Filmi izlemeyip, kitabıda okumadıysanız önce filmi izleyin derim.
IMDB Puanı: 5.3 /10
Yapım: 2010 - ABD,
Tür: Dram,  Fantastik,  Gizem,  Macera,  Romantik,  Gençlik,
Süre: 86 dakika
Yönetmen: Daniel Barnz
Oyuncular: Neil Patrick Harris, Vanessa Hudgens, Alex Pettyfer, Mary-kate Olsen, Peter Krause
Senaryo: Daniel Barnz
Yapımcı: Susan Cartsonis, Michael Flynn, Roz Weisberg
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...