Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Kasım 2012 Cuma

Oyun - Krystyna Kuhn

Gizemli.
Efsane dolu.
Ve asla sırrını açmıyor.
Hiç kimseye…

Grace Koleji’nin yeni öğrencileri okula girişlerini kayıkhanedeki harika bir partiyle kutlarlar. Ama Julia ve arkadaşları çok geçmeden Kanada dağlarının ortasındaki ıssız vadide bir şeylerin ters gittiğini fark eder. Kolejin çevresinde neden fazlaca yasak tabelası vardır? Ve koleji Google Earth’da bulmak neden olanaksızdır?

Julia’nın kardeşi Robert bir kızın Mirror gölüne atlayıp girdap tarafından dibe çekildiğini görünce olaylar gelişir. Ama kimse ona inanmaz – Julia bile. Geçmişin karanlık gölgelerini sonsuza dek ardında bıraktığını sanırken onların vadide tekrar su üstüne çıkacağından henüz habersizdir.


   Yorumum:

Baştan sona gizemler dolu harika bir kitap müptelası olabilirsiniz. Ben çok beğenerek okudum. Gizemden, sırlardan ve gerilimden hoşlanıyorsanız bayılacağını düşünüyorum.

Kitabı okuyalı çok oldu yorumlamadığım kitaplardan biri buda. Yazar seriyi iki sezon halinde yazmış bu kitabımızda birinci sezonun ilk kitabı.

Konusuna gelirsek;

Grace Koleji çok gizemli bir yer, sürekli gizemli olaylar oluyor. Daha önce kapatılmış ve tekrar açılmış ama neden kapatıldığına dair ucu açıkta kalan sorular var ve kimse olanlar hakkında konuşmuyor. Julia ve kardeşi bu okula kayıt oluyorlar. Dağların arasında tabiri caizse Allah'ın unuttuğu bir yerdeler. Julia'nın da herkesin olduğu gibi bir sırrı var. Bir cinayet işleniryor ve cinayeti çözelim derken az kalsın kendi sırları ortaya çıkıyordu. Hep bir yerlerden hayaletler falan çıkacak diye bekledim, tabiki çıkmadı ama yinede çok gizemli şeyler dönüyor ortada. Bana nedense Lanetli Tepe filmini anımsatıyor gerçi alakası yok ama nedendir bilmem. Okumayı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden okuyun derim.

Şuan serinin ikinci kitabı Felaket'i okumaktayım kısa zamanda yorumum gelecek beklemede kalın.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...