Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

11 Kasım 2012 Pazar

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap - C.S. Lewis


Kötü bir hükümdarın emrinde...
halkının tarihini unuttuğu bir ülke: Narnia

Dört Çocuk, kaldıkları evdeki dolabın içinden Narnia ülkesine geçiş olduğunu fark eder. Narnia, Beyaz Cadı'nın esareti altndadır. Tüm umutların tükendiği bir anda Aslan gelir. Ancak büyük bir fedakarlıkta bulunması gerekmektedir.
 

Kitabı filmi izlemeden önce okudum hemen peşi sırada filmi iz ledim harika oldu Kitaptan kopmamışlar. Genelde önce filmi izler sonra okurum çünkü kafamda yarattığım karakterler hayal ettiğim şekilde olmaz ve zevk alamam diye korkuyorum. 

Nesecimine konumuza dönelim 4 kardeş saklambaç oynarken küçük kız bir dolaba saklanır. Dolabın gerisine doğru ilerledikçe kendini karlarla kaplı bir ormanda bulur. 

Aynı filmdeki gibi ilerliyor. Karşısına bir satir çıkar onu evine götürür ona çay ikram eder ve Narnia ninnisini çalar filmdeki ninniye hayran kalmıştım sonra küçük kız geri döner yaşadıklarını anlatır fakat kardeşleri inanmaz zira saklanalı çok az zaman olmuştur. 

Narnia'da zaman farklı işlemektedir. Daha sonra 4 kardeş mecburiyetten bu dolaba hepbirlikte girdiklerinde aslında kardeşlerinin yalan söylemediğini anlayacaklardır. Ben zevkle okudum tavsiye ediyorum.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...