Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

29 Ekim 2012 Pazartesi

Vurgun (Düşüş #4) - Lauren Kate
Gökyüzü Kanatlarla Kararıyor...
Ve Luce ile Daniel için zaman dolmak üzere...
Luciferın geçmişi silmesine engel olmak adına Düşüşün başladığı yeri bulmak zorundalar. Yalnızca Luce laneti bozabilir, bu yüzden onun seçimi herkesin kaderini belirleyecek.
Peki ya Luce ve aşk uğruna var olan destansı mücadeleyi kim kazanacak?
Dünya çapında fenomen haline gelen düşüş serisinin şaşırtıcı sonuna hazır olun!


Uzun bir aradan sonra nihayet seriyi bitirmeyi başardım. Unuttuğum çok şey olduğunu da böylece farkettim. Neyseki yazarımız flashback'lerle hatırlamama yardımcı oldu. Bu bazı kitaplarda sıkıcı olabiliyor. Önceki kitaplarda okuduklarımızı tekrar tekrar okumak bir yerde durup "Yeter artık asıl konuya dönelim" dememe sebep olmuştur bir çok kez. Ama bu kitapta böyle olmadı sıkılmadan okudum. Çok heyecanlı bulduğumu itiraf etmeliyim. Seriye yakışır bir son oldu. Hiç ummuyordum böyle bir son olacağını okuyunca sizde şaşıracaksınız. O yüzden sonun nasıl olduğunu söylememi beklemeyin. 


Yazarımıza teşekkür etmek gerek bir yerde aklımdaki bütün soruların cevaplarını almış bulunmaktayım bu kitapta. İlk kitaptan bu yana var olan Luce ve Daniel'ın lanetini öğrenmiş bulunuyorum. Ummadığım o kadar çok şey varmış ki, okurken şoka uğradım diyebilirim


Kısaca konudan da biraz bahsedeyim;
Kitabımız Lucifer'ın düşüşü tekrar başlatmasıyla başlıyor. Serinin üçüncü kitabı Tutku'da olanları okuyanlar bilirler. Luce duyurucular aracılığıyla laneti kırmak için geçmiş yaşamlarını ziyaret etmişti sonunda da Lucifer zamanı bükerek düşüşü yeniden başlatmıştı. Amacı herşeyin  yeniden başlamasıydı. Vurgun'da isde dokuz günlük düşüş süresi tamamlanmadan Luce ve diğerlerinin bunu durdurmaya çalışmasını okuyoruz. Düşüşte meleklerle birlikte bazı kutsal emanetlerde yeryüzüne düşmüş. Bunları bulup düşüşün gerçekleştiği yeri bulmaya çalışıyorlar. Kutsal emanetleri arayışları baya heyecanlıydı. Çünkü düşüş süresini hiç bir melek hatırlamıyor. Bu aralarda bayağı olaylar oldu, sürgünler Luce ve Daniel'a yardım etmeye karar verdiler. 

Meleklerin Terazi adını verdikleri adalet grubuyla baş etmek zorunda kaldılarki bu o kadar kolay değildi. Tam Terazilerden kurtulduk derken birde Kahinler çıktı karşılarına. Çok badireler atlattılar ve çok kayıplar verdiler. Bu kayıplar duygulanmama neden oldu benimde. Luce'un lanetin neden olduğunu çözmesi, neden her seferinde ölüp yeniden doğması, en önemliside neyin ölmesine neden olduğunu öğrenmesi çok heyecanlıydı. Sanki kendi geçmişimi öğreniyor gibi hissettim. 

Tutku'da kendi benlikleriyle karşılaşması dışarıdan izlemesi şeklinde olmuştu. İtiraf etmem gerekirse bundan pek hoşlanmamıştım. Ama bu kitapta tamamen farklıydı. Bir bütündü eski benlikleriyle. Eski benliklerini hatırlaması kendi yaşadığı anılarını hatırlaması şeklindeydi bu da kitaba ayrı bir güzellik kattı.

Son olarak;
"Neye mal olacaksa olsun, seçiminiz daima Aşk'tan yana olsun!"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...