Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

12 Ekim 2012 Cuma

Hasret sona erdi!


Olamaz böyle bir bölüm arkadaş beklediğime değdi doğrusu. Bu diziyi çok seviyorum ya iyiki kitaba bağlı kalmamışlar. Çok iyi bir sezon açılışı yaptı The Vampire Diaries. Gelişmeler umduğum gibi oldu ama ummadığım olaylarda vardı. Temposu düşmeyen bir dizi ve her sahnesinde hop oturup hop kalkıyorum. Keşke daha uzun olsa 45dk. yetmiyor valla bana. Şimdi haftayı bekle bakalım zaman nasıl geçecek.

 Yazının bundan sonraki bölümü ciddi "Spoiler" içerir.

Bölüm Elena'nın uyanmasıyla başladı dönüşüm aşamasında. Ya kan içip dönüşecek ya da ölecek. Bonnie bir yol bulmaya çalıştı ama malesef olmadı. 

En çok duygulandığım kısım Elena'nın, Damon'ın ona olan aşkını itiraf edip sonra unutturmasını hatırlaması oldu. Damon'la ilk tanışmalarını da hatırladı. Geçen sezon son bölümde Elena ilk seninle tanışsaydık seni seçerdim demesi üzerine o sahneyi göstermişlerdi hatırlarsanız. Delenacı değilim Demon'ı kendime istiyorum çünkü :D Konsey el değiştirdi. 

Vampirler  ve yandaşlarına karşı savaş açtılar. Klaus kendi vücuduna geri döndü en çok sevindiğim olayda buydu ya. Klaus kendi bedeninde güzel. Sonunda yani en sonunda herkese bu kadar acı çektirdikten sonra Elena vampir oldu. Onun yüzünden arkadaşlarının başlarına gelmeyen kalmadı en çokta Bonnie nasibini aldı bu talihsizliklerden. Sonu kafa karıştırıcı bitti. 

Konsey lideri peder tüm üyeleri evinde topladı ve ocağın gaz hortumunu çekti. Kapıyı kilitledi ve savaşımız yeni başlıyor deyip çakmağını ateşledi. Benimde aklıma Bonnie'nin bir büyü yapıp bütün ruhları geri getirmesi geldi. Ölen vampirler saldırıya geçmişlerdi. Acaba bunlarda o şekilde gerimi gelecekler eğer öyleyse bayağı çekişmeli şeyler olacak bakalım.


Bölüm müzikleri:

Whirring (Innerpartysystem Remix) - The Joy Formidable
Twice - Little Dragon
Wait for the Morning - Amy Stroup

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...