Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

23 Ekim 2012 Salı

Aşka Düşüş (Düşüş #3,5) - Lauren Kate

Kitap Adı: Aşka Düşüş 
Yazar Adı: Lauren Kate 
Sayfa Sayısı: 208 
Baskı Yılı: 2012 
Yayınevi: Epsilon Yayınları


BİRBİRİNİ SEVEN SEKİZ GENÇ
DÖRT FARKLI HİKÂYE
ÖZEL BİR GÜN

Herkesin aşk hikâyesi farklı...
Kimi beklenmedik. Kimi karşılıksız. Kimi yasaklanmış. Kimi sonsuz.
İşte Lauren Katein hayranlık uyandıran DÜŞÜŞ karakterleriyle Sevgililer Gününe özel olarak kaleme aldığı bu romanda da buna tanık olacaksınız!Kitabımız sevgililer gününe özel yazılmış. Dört farklı hikayeden oluşuyor. Hepside serideki kahramanlarımızın hikayeleri. Üçüncü kitabı okuanlar bilirler Luce, bu lanete bir çözüm bulmak için duyurucular aracılığıyla geçmişinde yolculuğa çıkmıştı. Daniel ve arkadaşlarıda dahil olmak üzere onu takip ediyorlardı. 

İşte ilk konumuz Luce'un arkadaşları Miles ve Shelby ile ilgili. Miles ve Shelby'nin bir hata sonucu kendilerini orta çağ İngiltere'sinde buluyorlar, küçük bir takım kazalar sonucu birbirleriyle nasıl yakınlaştıklarını okuyoruz. Miles ve Shelby gittikleri kasabada Luce'un önceki versiyonuyla karşılaştılar ve ona sevgililer günü hediyesi olarak Daniel'ı getirmek istiyolar ama nerde bulacaklarını bilmiyorlar o sırada Roland'la karşılaşıyorlar. Roland'ın, Miles ve Shelby'nin zamanındaki hali olması işlerine yarıyor. Daniel'i bulmasını istiyorlar başta kabul etmeyecek gibi duruyor fakat Shelby'nin söylediği bir söz üzerine tamam diyor.

İkinci hikaye Roland ile ilgili, o dönemdeki hali bir insan kıza, bir dükün kızına aşık olmuş, ama düşmüş bir melek olduğu için pek fazlada bir şansı yok. Cam'e gidip ne yapması gerektiğini sorduğunda onu bırakmasını söylüyor ve oda dediğini yapıp onu terk ediyor. Roland'ın gelecekteki hali o dönemin 5 sene sonrasında, sevdiği kızı görmek için dükün evine gidiyor. Gördükleri hiç hoş şeyler değildi onun adına gerçekten üzüldüm. Daha fazla detay vermek istemiyorum. Roland yaşadığı şoku atlatınca Daniel'i bulması gerektiği aklına geliyor ve yola çıkıyor. Yolda siyahlar içindeki bir şovalye ona bir yazı uzatıyor. Şovalyenin Arriane olduğunu fark ediyor. Boynundan yaralanmış ama bir meleği boynundan yaralamak kolay birşey değil. Sadece bunu tek bir şey yapabilir.

Üçüncü hikayemiz Arriane ile ilgili, şeytan saflarına geçen eski bir melekle olan ilişkisini okuyoruz. İlk tanışmaları, sonra buluşmaları bu arada güzel şeyler vardı. Gerçi tasvip etmediğim bir ilişki şekli. Arriane bir dişi meleğe aşık. Neyse konuya döneyim, Lucifer'ın damgasını almış sevgilisi, ki bunu sadece ona yakın olanlar alabilir kendisininde onun safına geçmesini istiyor ama Arriane kabul etmiyor. Dövüşüyorlar sonrasında Arriane uzaklara uçmaya başlıyor ama içine kötü bir his doğunca geri geliyor ve burda nasıl yaralandığını okuyoruz.

Dördüncü hikayemiz tabiki Daniel ve Luce'un hikayesi, Lucu'un gelecekteki halide sevgililer gününde orta çağa geliyor o sırada eski benliğiyle karşılaşıyor ve üç boyutlu zımbırtıyı yapıp bedenlerini birleştiriyor. Bill (şu hilkat garibesi), bu sevgililer gününün Daniel'la geçireceği tek sevgililer günü olduğunu ve bunun tadını çıkarması gerektiğini söylüyor. O da aynen böyle yapıyor.

Genel olarak bakarsak pek ahım şahım bir kitap değil, ama bazı küçük detayları öğrenmek güzeldi. Miles ve Shelby'nin sevgili olması, Roland'ın kalp acısı... Okunabilir bir kitap ama fazla bir şey beklememek lazım.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...