Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Eylül 2012 Pazar

Yaban Avı - C.E. MurphyYarı Kızılderili, yarı Kelt asıllı olan Joanne Walker, emniyet müdürlüğünde araba tamircisi olarak çalışan bir polis memurudur. Annesinin cenazesinden dönerken, içinde bulunduğu uçak iniş yaptığı sırada, aşağıda yaşanan sıra dışı bir kovalamacaya şahit olur penceresinden ve iner inmez olay yerine gider. Kovalanan kadının peşindekiler, Keltlerin efsanevi Boynuzlu Tanrısı Kernunnos ve Yaban Avıdır.

Boynuzlu Tanrı Kernunnos ile oğlu Avcı Herne arasında kadim zamanlardan kalan bir ihanet vardır. Yeni edindiği şaman güçlerinin yardımıyla Kernunnosu ve yarı tanrı oğlunu alt edebilecek midir?


Evet kitabın yer yer temposu çok düşüktü. Genel olarak daha çok polisiyeye yakın bir tarz oluşturmuş yazar her ne kadar Tanrılardan, yarı tanrılardan bahsedilsede. Beni pek sarmadı açıkçası kitap, yani az daha elimden bırakacaktım. Biran önce bitsede kurtulsam dediğim zamanlar çok oldu. 

Kitabın yazım tarzındanmıdır nedir kız doğa üstü şeyler yaparken anlattığı kısımları pek anlamadım açıkçası çok karışık geldi bana. Bir de tam heh şimdi hareketlendi dediğim yerlerde pat diye aksiyonu kesti ona da ayrıca gıcık oldum

Konusuna gelecek olursak kızımız Joanne uçaktan evet yanlış okumuyorsunuz uçaktan bir kadının başının tehlikede olduğunu görüyor uçak inincede kadını gördüğü bölgeye gidip kadını arıyor ve bir anda kendini yaban avının ortasında buluyor. Merak eden, okumak isteyen, polisiye-bilim kurgu tarzını seven varsa okuyabilir ama fazla bir şey beklememek lazım kitaptan.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...