Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Eylül 2012 Pazar

Tanrıça - Aimee Carter

Teste tabi tutulan her kız öldü. Şimdi Katein sırası.
Katein hayatı, en başından beri yalnızca kendisi ve annesinden ibaret olmuştur ancak şimdi annesi ölmek üzeredir. Peki ya son isteği? Çocukluğunu geçirdiği eve geri dönmek. Bu nedenle Kate bir yandan annesinin sonbaharı çıkaramayacağından endişelenirken, diğer yandan da hiçbir arkadaşı ya da akrabası olmayan bir yerde yeni bir okula başlayacaktır.

Sonra Henry ile tanışır. Karanlık, ıstırap dolu ve büyüleyici biri olan Henry, Ölüler Diyarı tanrısı Hades olduğu iddiasındadır. Üstelik, bir anlaşma yapmanın karşılığında, tabi tutulacağı testi geçene kadar Katein annesini hayatta tutacaktır.

Kate, Henrynin çıldırmış olduğundan emindir. Ta ki ölü bir kızı hayata döndürdüğüne tanık olana kadar. Artık annesinin hayatını kurtarmak gözüne delicesine mümkün görünmektedir.

Testleri geçmeyi başardığı takdirde Henrynin gelecekteki eşi ve bir tanrıça olacaktır.
Fakat başarısız olursa…

Efendim şimdi kitabı beğenmediğimi beni sarmadığını ifade edeyim. Amatörce yazılmış bir hikaye gibiydi. Hikayede boşluklar vardı. Ucu boşta kalan sorular bu yüzden tatmin olmadım sonundan da açıkçası kitabın. 

Olaylar çok çabauk gelişti. Kate'e sürekli bir emrivaki yaklaşımlar yapıldı. O da sorgusuz sualsiz herşeyi kabul etti. Henry'nin ilk ve tek aşkının Persephone olduğu söylendi Kate'e, Kate'te onun gibi olamam onun yerini tutamam diye başta eziklendi. Sonrada kendini Henry'e sevdirmeye çalıştı (tabi aralarda hep ben onun gibi olamam ben o değilim diye yakarışlarda bulundu) vs.vs. 

Benim kafama takılan sonunda Henry, Kate'i sevdiğini söyledi ama Persephone'u hala seviyor mu Kate'i nasıl seviyor falan buralar muallakta bırakılmış hiç hoşuma gitmedi. 

Aslında Henry'nin ağızından da hiç bahsedilmemiş Persephone'dan. 

Seri bir kitap olabilir ama ben 2. Kitapta Henry ve Kate'i konu alacağını sanmıyorum.
 
Kısa ve öz beğenmedim ancak vakit öldürmek için okunacak türden bir kitap.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...