Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Eylül 2012 Pazar

Ruhsuz - Jodi Meadows

Deneyimli Ruhlar Ve Ruhsuzlar

Binlerce yıldır, Sınırda milyonlarca ruh yeniden, yeniden dünyaya geldi, her bir yeni yaşamda da geçmiş yaşamlarındaki anılarını ve deneyimlerini beraberinde getirdi. Ana ise bir Yeniruh: yani Ana doğduğunda bir başka ruh yok oldu. Kimse bunun sebebini bilmiyor ve bu, bir felaketin habercisi olabilir.

Ananın bir Yeniruh olmasından rahatsız olmayanlar da var.

Bunlardan biri olan Sam, yalnızca bir kez yaşayabilecek bir ruhu sevebilecek mi? Peki Ananın düşmanları, insanlar ve yaratıklar, onların birlikte olmalarına izin verecek mi?

Ana, varoluş sebebini açığa çıkarmak zorunda. Fakat onun bu arayışı, reenkarne olup olamayacağını öğrenmek için gittiği Kalp şehrini ve reenkarnasyon yasalarını sonsuza dek yok edebilir.

Jodi Meadows, insan ruhuna bambaşka bir bakış açısı getiren bu hikâyede fantazya ve macerayı birleştirirken, reenkarnasyon ve ruh kavramını sorgulamamızı sağlıyor.

Kitabı beğendim tam fantastik ögeler içeren bir kitap. Fantastik kitap severlerin okumasını tavsiye ederim. Ejderhalarmı ararsınız, devlermi, trollermi bildiğiniz fantastik canavarlar var bu kitapta.

Ana yeni ruhumuz. Kalp şehrinde insanlar beş bin yıldan beri reenkarne oluyolar. Kalp şehrinde bir milyon insan yaşıyor ve herkes biririni tanıyor. Bir gün içlerinden biri ölüyor ve Ana dünyaya geliyor. 

Herkes onun ölen kişi olduğunu düşünürken yeni ruh olduğu ortaya çıkıyor. Tabi bu durum insanlar için kötü ya Ana'dan sonra başka yeni ruhlarda dünyaya gelirse... Öldüğünüz taktirde ya sizin yerinize başkası gelirse ve sizin ruhunuz sonsuza kadar yok olursa. İnsanlarda bu korku var. 

Kimileri ise yeniliklerin iyi olacağına inanıyor ama çoğunluk Ana'ya karşı. Ana Kalp şehrine gitmek için yola çıkıyor. Fakat yolda Hava perilerinin saldırısına uğruyor. Tam öleceğini sandığı sırada Sam onu kurtarıyor. 

Sam ile birlikte Kalp şehrine gidiyolar ama Ana şehri ve şehrin ortasında bulunan ve çok yüksek kule şeklindeki (öyle yüksekki tepesi görünmüyor) tapınaktan hiç hoşlanmıyor. Buralarda da büyük gizemler var ve hala sırrını koruyor. Sam ile yakınlaşıyorlar. (fazla detaya girmicem)

Beni rahatsız eden tek şey şu reenkarne olayı abi çok çirkin bişi ya iyi ki böle birşey yok yani Adam bi yaşamında kadın oluyor bi yaşamında erkek ıyykk çok iğrenç.Yazar olayın gizemini son sayfalara kadar korumayı başarmış. 

Olay döngüleride güzeldi. Ana kendisi hakkında bazı şeyler öğrendi. Sonunu asla tahmin edemezsiniz bence ikinci kitap harika olucak. Öyle bir olay oldu ki şaşıracaksınız. Bence okuyun.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...