Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

29 Eylül 2012 Cumartesi

Meleğin Düşüşü - Susan EeKıyamet melekleri yeryüzüne inip tüm dünyayı yakıp yıktığından bu yana altı hafta geçti. Gündüzleri sokak çeteleri hüküm sürüyor, geceleri korkunun ta kendisi. Bir gün savaşçı melekler küçük bir kızı kaçırdılar, tekerlekli sandalyeye mahkum, aç biilaç halde, ufacık bir kızı. Kızın ablası, Penryn, kardeşini kurtarmak için elinden geleni ardına koymayacak. Buna, aslında düşmanı olan bir melekle bir anlaşma yapmak dahil olsa bile. Raff e, kanatları kesilmiş, gücünü yitirmiş bir melek. Binlerce yıl savaştıktan sonra şimdi hayatı, gencecik bir kızın ellerinde. Penryn ve Raff e, korkunun ve tuhaf yaratıkların hüküm sürdüğü bir dünyada bir başlarınalar, hayatta kalmak için de birbirlerine ihtiyaçları var. Her şeye rağmen sağ kalıp düşman meleklerin inine gitmeliler. Penryn burada kardeşini bulmayı umut ediyor. Raffe ise binlerce yıllık düşmanlarına karşı tek başına savaşıp kanatlarını ve eski gücünü yeniden kazanmayı.

Çok akıcı bir kitaptı hemen bitti sanki, biraz daha uzun olaydı keşke 300 sayfa bana yetmedi. Kitabı beğendim mi? Evet beğendim. Yazar olay kurgusunu ve döngüsünü çok güzel yapmış. Okurken hadi canım bunuda mı yapmışlar falan dedim. Meleklerden hiç beklemeyeceğimiz hareketler. Sizi çok şaşırtıcak diğer melek kitaplarınada hiç benzemiyor altını çizeyim.

Konusundan bahsedecek olursak; Melekler dünyaya saldırmışlar, insanları acımasızca öldürüyorlar. Her yer müthiş bir kaos içinde, Penryn, annesi ve kötürüm kız kardeşiyle başka bir yere kaçarlarken yolda meleklerle karşılaşıyorlar. Tabi hemen saklanıyorlar. Bu melekler bir meleği yakalamış kanatlanı kesiyorlar, o sırada kardeşi ses çıkartıyor ve meleklerden biri bunları farketiyor.  

Penryn kız kardeşini korumak için dikkatleri başka yöne çekmeye çalışıyor o sırada kanatları kesilen meleğe yardım ediyor falan ama bu hareketi diğer meleği bayağı kızdırıyor ve Penryn'nın kız kardeşini kaçırıyor ve olayımız asıl bundan sonra başlıyor. Penryn, Raffe'ye yardım ediyor ama asıl amacı kardeşinin yerini ondan öğrenmek.   

Penryn bu meleğinde diğerliri gibi olduğunu düşünüyor ama aslında öyle değil benim Raffe'm. Zorlu mücadelelere girerek melek kolonisinin merkezine girmeyi başarıyorlar. Raffe kanatlarını yerine diktirmenin peşinde, Penryn ise kız kardeşini bulma. Kız kardeşini buldu ama artık bildiği kız kardeşi değil.  

Melekler üzerinde deneyler yapmışlar kadavra gibi her yerini kesip dikmişler asıl korkunç olanı kardeşini et yiyen bi canavara dönüştürmüş olmaları. Çok üzücüydü buralar ya. Tabi sadece Penryn'ın kardeşi değil bu şekilde olan bir sürü çocuk daha var. Ah bununla kalıyormu  hayır. Melekler kadınları kullanarak insanlardan yavrulamaya çalışıyorlar ortayada iğrenç yartıklar çıkıyor.  

Kitabı en çok hoşuma giden yanları Raffe ile Penryn arasındaki çekimdi. Tam dozunda bırakılmış. Bir diğer yer de, her meleğin bir kılıcı var ve bu kılıçları kendilerinden başkası kullanamıyor. Amabizimkahramanlarımızda durum böyle değil tabi ki Penryn, Raffe'nin kılıcını kullanabiliyor. En üzücü yanlarından biri de Raffe'ye kendi canım kanatları yerine iblis kanadı diklemeleri oldu. Sonuç itibariyle güzel bir kitaptı ikinci kitabın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...