Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Eylül 2012 Pazar

Kaçış Adası - Marianne de Pierres

Ixion Adasına hoş geldiniz. Burası her daim karanlık. Burası tuhaflığıner meydanı. Bu garip adada tek bir şey var: hiç bitmeyen partiler. Buradasükunete yer yok, sıkıntıya ise hiç yok. Burada yalnızlık bir günah.

Ixion, sadece hazzın peşinden koşanlar, karanlığın yanıltıcı rahatlığıylaruhunu uyuşturanlar için. Son derece çekici ama bir o kadar tehlikeli vezehirli.

Retra Ixiona gitmek istemiyor çünkü o bir Mühürlü. Onun ait olduğu kapalıtoplumda kafalar mühürlü, hayat mühürlü. O hiç bitmeyen partiler, zevk-üsefa ve özgürlük ona çekici gelmiyor. Ancak Retranın istediği bir şey var: ikiyıl önce Ixiona gitmek için ailesini terk etmiş olan ağabeyini bulmak. İtaatbandının verdiği acıya katlanmaya razı olarak yola çıkıyor.

Retra, Ixiona vardığında bu zehirli dünyadan uzak durmaya çalışıyor. Gelbana, diyor derinlerden gelen bir ses. Gecenin yaratıkları her köşede onuçağırıyor hevesle. Eğlence maskesi takmış kötülüğün derinlerine çekilmedenburada ayakta kalabilmek çok zor.

Ey yavru yarasa! Ixion’da yıldızın parlasın ama sakın ha bilindik yollardan uzaklaşma. Gecenin kalbinde yaşayacaksan, onun yaratıklarından uzak durabileceğini sanma! 

Beğendim bilimkurgu sevenlerin beğeneceği cinsten bir kitaptı biraz ergen olabilir ama kurgusu güzeldi. Gizemli şeyler oluyor bakalım ikinci kitabı merakla bekliyorum

Konumuzda kısaca;

Kızımız Retra, çok katı kuralları olan bir bölgede yaşıyor, gerekmedikçe insanlarla konuşması yasak, yüzünde peçeyle dolaşıyor, kitap okumaları yasak, geçmiş ve diğer yaşam yerleri hakkında bilgileri yok denecek kadar az vs. vs. 

Bir gün abisi Ixion adasından bahsediyor. Bu adada sadece eğlence var herşeyi yapmakta serbestsiniz. Adadan bir gemi geliyor ne zaman olduğu belli değil tabiki, adaya gitmek için tek şansınız bu gemi ve adaya girebilmek için genç olmak zorundasınız yaşı geçkinleri adaya almıyorlar. 

Retra'nın abisi bu adaya kaçıyor, abisi gittikten sonra Retra zor günler geçiriyor ve dayanamayıp abisinin peşinden adaya gidiyor. Ada gerçektende sadece eğlence yeri ama bunun yanı sıra ortada garip şeyler dönüyor. Işıkla aydınlatılmış yollardan çıkmamanız lazım yoksa gece yaratıkları sizi yiyebilir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...