Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Eylül 2012 Pazar

Güzel Ölüler: Jonas - Eden Maguire


AŞK ÖLÜMÜ GERÇEKTEN YENEBİLİR Mİ?

Ellerton Lisesinde tuhaf şeyler oluyor.
Phoenix bir yıl içinde ölen dördüncü genç.

Phoenixin bir kavgada öldüğü haberi, tıpkı onun kadar ani ve tuhaf şekillerde ölen Jonas, Summer ve Arizonanın ölüm haberlerini takip ediyor. Hayaletlere ve garip olaylara dair söylentiler kasabada kulaktan kulağa dolaşıyor. Phoenixin kederli kız arkadaşı Darina ise çıldırmak üzere; kanat sesleri zihnini bir türlü terk etmiyor ve ne kalp ağrısından ne de öldüğünü sandığı insanları görmekten kurtulabiliyor.

Bu gizemli olaylara bir açıklık getirmek için kolları sıvayan Darina, arkadaşlarına ve Phoenixe yardım etme görevini üstlenince aşk ile ölüm karşı karşıya geliyor.

Kitabı beğendim. Yazım dili güzeldi akıcı bir şekilde yazmış yazar okurken insanı sıkan bir yapısı yoktu. Öyle çok gizemli yanları olan bir kitapta değil ama kendini okutturuyor yani.


Konusuna gelirsek Darina'nın sevgilisi ölmüş gerçekten çok acı çekiyor. Yazar buralarda o duyguları gayet güzel yansıtmıştı. Kasabanın dışında ormanlık, kayalık vb. bir arazide dolaşırken bir kapı çarpma sesi duyuyor ve ne olduğuna bakmak için gidiyor. 

Ölen sevgilisi ve diğer ölen gençlerde orada. Avcı dedikleri bir adam onlara liderlik ediyor ve kendilerine "Güzel Ölüler" diyorlar. Darina kendini açık ediyor ve ne olduklarını nasıl geri geldiklerini öğrenmeye çalışıyor. 

Fazla detaya girmeyeceğim, Darina yalnızca onların dünyada yarım kalan işleri olduğunu adaleti sağlamak için geri geldiklerini ve işlerini tamamlayıp gitmeleri gerektiğini öğreniyor. Arkadaşlarının ölümleri şaibeli, sevgiliside bıçaklandı. Bu olayların çözülmesi lazım. Darina'da Phoenix'i bir daha kaybetmemek için avcıyla bir anlaşma yapıyor. 

Onlara bu yolculuklarında yardım edecek. Edebiliyor mu edemiyor mu öğrenmek istiyorsanız kitabı okuyun derim.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...