Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Eylül 2012 Pazar

Gönlünü Kimseye Kaptırma - Celeste BradleyDik başlı güzel Agatha Cunnington kayıp kardeşi Jamesi aramak üzere taşradan Londraya gider. Elindeki tek ipucu Griffin imzasını taşıyan gizemli bir mektuptur. Ancak Agathanın amacı uğruna saygı duyulan evli bir bayanmış gibi sosyetede rahatça zaman geçirebilmesi için öncelikle bir kocaya ihtiyacı vardır... Simon Rain gibi uzun boylu, zarif ve gösterişli birine.

Sihirbaz olarak da bilinen Simon Rain Yalancılar Kulübünün bir üyesidir. Adamları birer birer komploya kurban gidince bunun sorumlusunu bulmaya çalışır ve ipuçları onu Griffin adlı kişiye götürür. Kılık değiştirerek Griffinin metresi olduğuna inandığı Bayan Agatha Applequistin evine girer ve çok geçmeden Yalancılar Kulübünün ilk kuralını ihlal ederek kendini bir anda genç kadının cazibesine kapılmış halde bulur.

Kitap tek kelimeyle muhteşemdi ya. Uzun zamandır böyle eğlenceli bir kitap okumamıştım. Başından neredeyse sonuna kadar sesli sesli güldüm diyebilirim. Yazar muhteşem karakterler yaratmış. Kendisini tebrik ediyorum Kitap ve yazar favorilerim arasına girmeyi hakettiler. Şiddetle tavsiye ediyorum.

Konusuna gelirsek kısa özetinde de dediği gibi esas kızımız Agatha (ince bir espri anlayışına, karakter olarak güçlü ve pratik zekaya sahip zeki bir kadın) kaybolan kardeşi James'i aramak için Londra'ya tabiri caizse kaçar. Refakatçisi olmadan bu yolculuğu yapması hoş karşılanmayacağı içinde evli olduğu yalanını atar.

Simon (acıların çocuğu yavrum neler neler yaşamış), bu kendini beğenmiş, hödük, odun kafalı düklerden sonra böyle ünvansız ve harika bir karakter okumak acayip zevkliydi. Ayrıcanada zeki ve yakışıklı. Simon yalancılar kulübünün üyesi ama aynı zamanda da ülkesi için her şeyi yapmaya hazır bir ajan. James'in vatan haini olduğundan şüphelenip, araştırma yapmak için Agatha'nın evine baca temizleyici kılığında girince Agatha'ya tam da aradığı hayali kocayı vermiş oldu.
Sonra aralarında çekim başladı. Simon görevi gereği gönül bağlarından uzak durmak zorunda. Ama gelin görünki kalbine söz geçiremiyor. Agatha'dan ne kadar uzak durmaya çalışırsa çalışsın kadın onu baştan çıkarmakta kararlı. Bu sahnelerde okadar güldüm ki

Agatha'nın uşağı, aşçısı, hayali kocasının oda görevlisi(aynı zamanda terzi) yazar bu karakterleri bile harika bir şekilde yazmış. Bunlarda ayrı bir alemdi özellikle terzi Button. Adamın hareketlerine koprum resmen.

Sonlara doğru aksiyonda girdi işin içine dadından yinmez oldu kitap.
Çok badireler atlattılar ama mutlu sonada kavuştular tabisi.

Kesinlikle okuyun diyorum, kaçırılmaması gereken bir kitap.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...