Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Eylül 2012 Pazar

Gölge - Amy Meredith

Burası Deepdane. Huzurlu, az nüfuslu, hayatın gezmek tozmak ve alışverişten ibaret olduğu küçük bir kasaba. Deepdanede hayat her zamanki sakinliğiyle devam ediyordu ki birden bazı kasabalılar aklını kaçırmaya başladı.

Eve ve Jess, Deepdanein popüler kızlarından. Hayatlarında erkekler, ayakkabılar ve güzel elbiselerden başka pek bir şey yok. Ancak karanlık ve gizemli olaylar baş gösterince, iş başa düşüyor. Atalarından kalan mirasın farkına varan Eve, Deepdanei yüz yılda bir basan iblislerden kurtaracak kişinin kendisi olduğunu düşünüyor.

Gizemli bir yabancı her şeyi alt üst edebilir. Hem kasabayı hem Evein hayatını.


Bir çırpıda okudum. Pek öyle ahım şahım bir kitap değil ama okunabilir. Malesef yine ergen kitabı ama konusu güzeldi. Aşırı derecede olmasada beğendim. Çerezlik bir kitap zaten sayfa sayısıda az.

Konumuzdan bahsedecek olursak; Eve ve arkadaşı Jess zengin bir kasabada yaşıyorlar, kendileride zengin süslü, alışveriş tutkunu kızlar. Liseye yeni başlıyolar kasabadaki herkes birbirini tanıyor zaten. Kasabaya 2 yeni çocuk taşınıyor. 

İkiside birbirinden çıtır. Biri pederin oğlu diğeri bir sır. Eve bu sır çocuktan çok etkileniyor. Sonra kasabada garip şeyler olmaya başlıyor. Çoğu kişi rahat uyuyamadığından sürekli gölgeler gördüğünden ve iblislerden bahsediyolar. 

Sonrada bu kişiler akıl hastanesine yatırılıyolar. Eve'de kendiyle ilgili garip şeyler öğreniyor ve iblislerle başa çıkabilecek tek kişinin kendisi olduğunu anlıyor. Gerisini kitapta okuyun bakim.

Ben merak ettiğim için serinin diğer kitaplarınıda okuyacağım.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...