Ask.fm Fallow Me on Bloglovin Goodreads Join Us on Facebook Google Plus Instagram Youtube

menü

30 Eylül 2012 Pazar

Gizli Çember: Kabul Töreni ve Tutsak Bölüm 1 - L. J. Smith

Çemberin Gücü onu gerçek yuvasına çağıracaktı…

Güneşli Californiadan kasvetli New Englanda taşınmak zorunda kalan Cassie eski hayatını çok özlüyordu. Bir yandan da yeni okulunda zorbalık yaparak herkesi korkutan bir grup gençle arasında tuhaf bir bağ olduğunu hissediyordu. Asırlardır New Salemın kontrolünü elinde tutan cadılar meclisini öğrendiğinde, Cassienin hayatı değişecek ve yolu Gizli Çemberle kesişecekti. Gizemli ve çekici bir genç olan Adama karşı birtakım hisler beslemeye başladığındaysa kendini içinden çıkılmaz bir durumun ortasında bulacaktı. Ya arzularına karşı koyacak, ya da istediğini elde etmek için karanlık güçleri harekete geçirecekti. Hem de en küçük, yanlış bir hareketin onu mahvedeceğini bile bile…

Evet meşhur dizi The Secret Circle'ın kitabı. Arkadaşlar ben kitabı beğendim fena değildi. Özellikle sonlara doğru heyecan arttı falan. 

Kitabımız 2 kitap bir arada, ilk kitap kabul töreni, ikinci kitap ise tutsak kitabının birinci partı (yarısı gibi birşey).

Kitap diziden oldukça farklı, diziyle aynı olduğunu düşünenler hayal kırıklığına uğrayabilirler. Dizide Cassie annesi evlerinde çıkan yangında ölünce büyükannesinin yanına taşınıyordu. Kitabımızda annesi yaşıyor ve beraber büyükannesinin yanına taşınıyorlar. 

Kabul Töreni kitabının başları bayağı sıkıcıydı. Çok yavaş başladı. Bir ayrıntı daha dizide çember üyeleri 6 kişi fakat kitapta 12 kişiler. Çembere katılacak kız kötü bir şekilde ölünce, onun yerine Cassie'yi çembere alıyorlar. 

Burda da saçma olan kısım kızın cadı olduğunu hemen kabullenmeseydi. Yahu insan bir itiraz eder yok canım olurmu öyle şey der falan. Neyse..
 
Kitap kabul töreninin sonunda hareketlenmeye başlıyor. Cinayetler artıyor
En çok hoşuma giden kısmıda Cassie ve Adam arasındaki çekim oldu okurken sizde beğeniceksiniz diye tahmin ediyorum.
 
Kitabı beğendim dedim ama azda eleştirmedim he.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...